| lime_4834 a întrebat:

Ce inseamna a primi 4 ani cu suspendare?

Răspuns Câştigător
| AlinPlaya a răspuns:

Condamnare 4 ani la inchisoare dar se suspenda, adica condamnatul nu se duce efectiv in inchisoare. Doar ca o sa ii apara in cazier.
Ave!

3 răspunsuri:
| Malvina24 a răspuns:

Pedeapsa cu suspendarea inseamna ca nu faci efectiv puscarie insa te va afecta pe viitor(scrie pe cazier) de 4 ani chiar nu am auzit! stiam ca se dau 2 maxim 3 ani!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Domnule ce spui dumneata nu-i de crezut pentru ca o pedeapsa cu suspendare este posibila numai de doi ani.

| myha_8284 a răspuns:

Adica sa ti se dea o pedeapsa de 4 ani, si sa nu stai in inchisoare, stai in libertate.