| AndreeaDeeaDs a întrebat:

Ce inseamna inchisoarea cu suspendare?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Inseamna ca esti condamnat la inchisoare dar cu suspendarea, in anumite conditii, a executarii efective a pedepsei intr-o inchisoare.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu faci inchisoare dar in perioada stabilita de instanta, daca gresesti iarasi o faci si pe asta.

| minrest a răspuns:

Daca e prima infractiune, si nu este savarsita cu violenta, instanta iti poate suspenda pedeapsa cu inchisoarea. Nu o executi, dar daca mai faci o infractiune, executi ambele pedepse.

| oz_1736 a răspuns:

Spanzurat in celula. Glumesc, dar nu m-am putut abține. Pedeapsa asta as aplica-o in politica.