| BuGsstormbunny a întrebat:

Ce inseamna ca gaura de ozoj e cea mai mare din ultimii ani? Ca va fi o iarna cu zăpadă si temperaturi mici/normale?

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Pentru că ea (gaura de ozoj - sic) nu mai absoarbe 97%-99% din radiațiile ultraviolete de frecvență înaltă, facem afecțiuni de piele mai frecvent. Aia cu efectul de s(f)eră e afectată cu max 7% așa că nu prea are treabă cu zăpada

| BuGsstormbunny explică (pentru sierra1):

Adica înseamnă ca zapada nu va mai fii ca in alti ani niciodata, doar la următoarea glaciatiune?

| sierra1 a răspuns (pentru BuGsstormbunny):

De unde ai "dedus" asta?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu are legătură gaura de ozon cu iarna,