| BuGsstormbunny a întrebat:

O iarna călduroasă poate însemna ca isi va intra in drepturi in primăvara sau trecerea de la iarna la primăvară se va face normal, cu temperaturi normale?

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Numai anormale.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

In sensul propriu, ar insemna sa nu fie asa de frig happy, iar trecerea la primavara sa se faca usor, fara schimbari bruste de temperatura (calduroase).

Dar nu cred ca este fix o definitie pentru aceasta fraza.

| Adrian5575 a răspuns:

O iarna calduroasa inseamna ca temperaturile vor fi mai mari decat ar trebui. Posibil sa nu avem nici zapada.