| anonim_4396 a întrebat:

Ce inseamna ca o fata sa fie mai feminina?

Răspuns Câştigător
| CostinAlamariu a răspuns:

O fata feminina este una care e calda, prietenoasă, poartă fuste și rochii (de bun gust), mananca sanatos, nu fumează, nu înjură, nu urmeaza cele mai noi (si ciudate) trenduri in modă, are parul lung, se pastreaza la greutatea ideala, in loc sa poarte prea mult machiaj are grija de pielea ei, nu se comporta ca un barbat, nu se îmbată, merge, sta, mananca si se comporta ca o doamnă, are o postura bună, nu isi bate joc si nu vorbeste oamenii de rau, mai ales prieteni sau familie, in loc sa citeasca reviste de prost gust si horoscoape citeste literatura, stie sa gateasca si are in general o alura feminina autentică happy

11 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Sa se comporte ca o fata.

| SilentRain a răspuns:

Sa se încadreze într-un set de criterii, cum spune Twenty
Deși nu cred ca o fata ar trebuie să devină *mai feminină *, zic că e suficent ca ne naștem fete

| Maeve a răspuns (pentru SilentRain):

Crezi ca daca abordez fete preocupate de fashion, ma va ajuta sa fiu mai feminina, macar din punct de vedere al garderobei?

| SilentRain a răspuns (pentru Maeve):

Da si nu, vrei sa stii despre modă, studiază
Nu o sa fie nimeni constant cu tine sa te îmbrace, deci formeazăt propriul stil

| Maeve a răspuns (pentru SilentRain):

Ok multumesc

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa bea cu golanii

| Maeve a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta e exact opusul

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Să fie ea însăși. Nu el însuși. big grin

| DoarBogdan a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai si daca o fata s-a nascut si si-a format aceasta personalitate, mai... băiețoasă sa zicem, atunci cum ar trebui sa ea însăși altfel? thinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa zgarie masina sa o doara capul sa vorbeasca de toate cu mama si prietenele sa se certe cand de fapt ea are o problema in loc sa o trateze sa tranteasca usa la masina sa strice lucruri prin casa sa cheltuie bani si sa mananca ciocolata

| Jus7t a răspuns:

Există două tipuri de energie, energie masculină și energie feminină.
Ambele sexe au ambele energii doar că energia feminină predomină la femei și energia masculină predomină la bărbați...de obicei.
Cea feminină se ocupa cu primirea ideilor, femeia e mai intuitivă.
Cea masculină se ocupă cu punerea în practică a acestor idei.
Femeia reprezintă ochii iar bărbatul mână.
Dacă un bărbat are o relație cu o femeie evoluată spiritual o să primească de la ea o energie ce o să îl facă pe bărbat să aibă/pună în practică anumite idei, bărbatul crede că sunt de la el dar nu sunt..nu toate.
Dacă un bărbat stă cu o femeie proastă o să aibă un destin mai de rahat, o să fie tras în jos.

Deci mare grijă cu cine stai în relație și pe iubești, vrei sau nu, o să fii tras în jos sau propulsat într-unul din cele 9 ceruri.
Degeaba e frumoasă și inferioară pe celălalte planuri.

Și apropo, mi se rupe mie de cine nu crede ce am zis.
Baftă în viață.