| anonim_4396 a întrebat:

Ce inseamna din punctul vostru de vedere o persoana fitoasa?

Răspuns Câştigător
| Lory_2572 a răspuns:

Un complexat caruia nu-i convine nimic, mereu are ceva de comentat, se crede superior tuturor si vezi Doamne nu-i mai ajungi la nas.De regula oamenii astia cred ca sunt cei mai destepti si ca ceea ce gandesc si cred ei e si bine...Au impresia ca sunt placuti de restul lumii si au senzatia ca lumea ii admire..., dar de fapt nimeni nu-i suporta...

17 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

O persoana fitoasa este o persoana care ii judeca pe altii si care se crede cea mai importanta.Care mereu se da mare si care vrea sa para cea ce nu este.winking

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

O persoana care se poate califica dupa zicala romaneasca "prostul nu e prost destul daca nu e si fudul!"

| Mya a răspuns:

O persoana care se crede mai presus decat toti, care are o atitudine superficiala, falsa...genul de persoana care are multi prieteni(fiindca fitele si aerul de superioritate o fac populara) si care de fapt nici unul nu o inghite!hee hee

| mircea a răspuns:

O persoana "fițoasă" este o persoana care ne arata ce calitati crede ca are, exact in momentul in care nu-l intreba nimeni, nimic.

| littlesunshine a răspuns:

O persoana care se ghideaza dupa anumite standarde avand in vedere sinergia faptelor si nebuloasa existentei...devenind astfel, o persoana superficiala care isi pierde vremea cu nimicuri.

| Criiss16 a răspuns:

Se crede o persoana mai importanta decat ceilalti, care e falsa, care are un grup de ¨lingatoari¨ pe langa ea.

| alexam a răspuns:

FITOS... Un om care e tot timpul cu nasul pe sus, caruia nu ii convine mai nimic sau este foarte ( fitos era sa scriu laughing ) neintelegator, vrea sa fie totul ca el, incapatanat. Fitos e unul sau una care se uita urat daca cineva e imbracat mai modest sau mai simplu, sau care se lauda in exces, tot fitos il consider... Cand vb de fete si spun ca sunt fitoase, cred ca baietii se refera la genul de tipe prea alintate, prea egoiste, care isi doresc uneori prea mul, sau mai mult decat merita, oricum! etc. etc. Tot din astea... Eu sunt femeie si am 26 de ani ( ca sa stii cine ce ti-a raspuns aici tongue )

| D-Anna a răspuns:

Cineva cu care nu poti purta o discutie normala(care isi aranjeaza incontinu parul), care se crede superioara, mai frumoasa ca oricine, critica cu sau fara motiv, increzuta, crede ca le stie pe toate, care nu stie "sa lase de la ea"...fitzeshlaughing

| vio a răspuns:

Una care se intinde mai mult decit e plapuma...laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De ce intrebi, vrei sa vezi daca corespunde cu cea pe care o ai tu in minte? rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O persoana, falsa, care vrea sa para altfel decat este, care -si afiseaza o imagine inexistenta, care -si cumpara prietenii, o persoana trista care vrea sa para vesela, si nu prea ii iese.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Servus Tudor, remember me?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hau ar iu, darling?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ete un om cale ale fise in funduletz si daca le mai tine mult acolo vol exploda.si fatze boom. (definitie copil 3 ani)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O persoana care are prea multe fite pe cap si se crede mereu mai presus. Din punctul meu de vedere asta cred ca inseamna; si un coleg de clasa mi-a zis ca sunt si mumoasa si fitoasa; dar nu il iau in seama

| Elena0210 a răspuns:

Se crede superioara celorlalti si critica pe altii fara sa se uite la ea.

| corneliorusu a răspuns:

Sunt satul de persoane fitoase
Care judeca fara pudoare cea ce fac alti.Gata.da de unde scot atìta rautate si indiferenta! Traiti ìn pace si lasatine ìn pace.Aducetiva aminte ca cine judeca va fi judecat! Cine spune ca cine face cartomantie sau alt ceva ca lucru are pacat sau fura si jmechereste? Cine spune ca aceste arte care sunt facute cu sinceritate nu ar putea fi un lucru, ajutor pentru alti sau un hobby ìn acelasi timp?
Dar cine sunteti voi de a esprima juditi negative catre cineva daca nici macar nu lati cunoscut personal!? Ma scuz cu toti, dar sunt ìntradevar entrista de atìta rautate ce exista!