| Florentina63751 a întrebat:

1. Cum definiti o persoana fitoasa?
2. Curva=? din punctul vostru de vedere

3 răspunsuri:
| daassh a răspuns:

Intrebari interesant si tot atat de greu de definit.
1.Fitoasa= persoana care are "aiere", care are impresia ca a dat gaura la macaroana genul de persoana care se crede deasupra tuturor.
2.Curva=adesea folosesc termenul acesta pentru acele curve de caracter(fata sau baiat nu conteaza) si nu numai, genul de persoana care tradeaza fara resentimente.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1.Fitoasa=are tot ce vrea, e increzuta, rasfatata, neobisnuita cu munca adevarata
2.Curva=in primul rand o femeie care are relatii sexuale pe bani, apoi o femeie care a facut sex in cadrul unor relatii cu mai multi barbati(deci a avut mai multi iubiti, fara bani, ci mai multe relatii)-asta conform Bibliei.A, da.Si fete care se machiaza, poarta tocuri, se arata prea mult, si alea sunt tarfe.

| Costache_Tin_1956 a răspuns:

Vezi dex-ul.