| AnonimD a întrebat:

Ce inseamna "idle"?

Răspuns Câştigător
| Bibii11 a răspuns:

Buna.
Inseamna ca lipseste si nu foloseste calculatorul de atat timp cat arata in dreptul acelui idle.
Cand nu esti la pc, nu il folosesti, dupa un anumt timp setat de tine [messenger --> preferences --> privacy ]la status iti apare idle.

Mie mi se mai intampla sa m`i se blocheze, sa fiu la pc dar idle continua sa apara la status.

2 răspunsuri:
| NuAmGăsitNume a răspuns:

Adica e ''adormit''laughing asa apare la cineva care e pe messenger si pleaca de la calculator. Calcu intra in ''stare de veghe'' si apare ''idle'' la status

| andys4u a răspuns:

Pe romaneste inseamna 'Inactiv' si in nici un caz adormit