| Myo_IO_1981 a întrebat:

Explicați ce înseamnă frate vitreg

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Un copil facut dintr-o alta femeie si tatal lui se insoara cu maicata asa fisu devine fratele tau vitreg.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Un frate care provine numai din unul din parinti. Exemplu: eu am doua surori vitrege ca tatal s-a recasatotit si sotia lui i-a facut doua fete.

| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu a răspuns:

Gen:
Mama lui Alex il are pe el ca si copil.
Tatal lui Alex, merge cu alta si face un copil cu femeia respectiva.
Copilul facut cu femeia respectiva este fratele vitreg al lui Alex.

| OnuOnulică a răspuns:

Pai e simplu, mama ta a mai avut un copil cu altcineva pana sa se marite cu tatal tau.

Acum cei doi fac un copil iar tu cu copilul acela esti frate vitreg, pentru ca provine din parinte diferit.

| EchoDemon a răspuns:

Pai daca mama ta si tatal tau se despart. si mama ta se casatoreste cu altcineva. Dupa un timp sa zicem ca ei fac un baiat...el e fratele tau vitreg.