| Costel95 a întrebat:

Ce inseamna sa fii crestin? Sa imi raspundeti dupa faptele voastre, daca sunteti crestini.

4 răspunsuri:
| 4b a răspuns:

A fi crestin inseamna sa faci Voia LUi ...inseamna sa renunti la eul tau si sa te jertfesti pentru altii; inseamna sa te predai pe deplin in bratele Sale; inseamna sa pazesti ce El a pazit; inseamna ca intreaga ta viata e o lupta, pe care o poti castiga doar cu El si prin El...winking

| Landied a răspuns:

A fi crestin inseamna a fi purtator de Hristos, sa credem in Dumnezeu, si devenim crestini prin Sf. Taina a Botezului.Cam asta pot spune cu cuvintele mele.
Bye

| Costel95 explică:

Deci sa inteleg de la tine ca a fi crestin a fi botezatla crestini? Atat?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Provocarile sint foarte mari, fiindca noi dorim sa filozofam starea de pacat! Noua se vede ca ne place mai bine in puterea firii si a pacatului, dar dorim sa ne expunem IN PRETENTIE cu puterea sfintirii si a predicarii fiindca sintem inconjurati de multe persoane sincere care in viata se sacrifica, ne acorda timp de predicare fiindca astfel predicile stim sa le expunem si despre constiinta predicam si ajungem sa evanghelizam;
http://www.pasi.ro/stiri-si-evenimente/turneul-evanghelistic-impact.html
Dar chiar daca AJUNGEM DE EVANGHELIZAM SI PREDICI REDAM in care despre CONSTIINTA SI CUGET PREDICAM, oare in viata cum ne comportam?
http://www.youtube.com/watch?v=Oi42LVj9wF0
SI CE FEL DE VIATA DORIM SA NE ADAPTAM? PE CHITE CAI SA UMBLAM?
http://filipsinvestigation.blogspot.com/......ni-de.html
Deci nu ar trebui sa ne autoinshelam si de cei sinceri sa profitam! Ci ar trebui ca exemplu sa ne dam si de sfatul domnului Isus sa ascultam!