| TheFeeye a întrebat:

Ce inseamna sa fii patriot?

Răspuns Câştigător
| SmoKeD a răspuns:

A fi PATRIOT înseamnă: a fi cinstit, a avea conştiinţa curată şi o inteligenţă vie, a avea un arbitraj filozofic pentru compatrioţii tăi; în fine, un criteriu, din care să reiasă principiul că viaţa ta aparţine tuturor şi că tu nu eşti decât un luptător într-un război care tinde spre fericirea şi gloria ţării tale.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A fi patriot inseamna ca iti iubesti foarte mult tara si poporul.happy

| Titanos a răspuns:

Sa nu spui ca romanie este varza.

| Georgi2011 a răspuns:

Adica sa tii cu tara ta si sa faci orice pentru ea, sa fii in stare sa iti dai viata pentu tara in care te-ai inascut si in care traiesti

| DeeaHelpYou a răspuns:

Patriot = iubitor de tara, patrie