| Linda009 a întrebat:

Ce intelegeti prin zicala "Bataia este rupta din Rai"?

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Asa spun parintii dupa ce-si bat copii (cand sunt calmi si le spun motivul pe care a incasat bataia) ca vine de la Dumnezeu. Pe o parte e adevarat ca putina corectie remediaza prostiile si in viitor invata asa purtanduse corespunzator/fiind cuminte dar pe cealalta parte poate sa lase sechele/momente de spaima si copilul se poate razbuna pe parinti in viitor.

| Narfundo a răspuns:

Doamne ce intrebare stupida.Inteleg ca uneori trebuie sa mai apelezi si la agresivitate pentru a te face inteles.straight face

| negru30 a răspuns:

Nu se aplica la copii