| 999calin a întrebat:

Credeti ca bataia e rupta din rai?

12 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Depinde de situatie

| GabiDumitrescu a răspuns:

E buna pentru masochisti. In rest, violenta e refugiul incompetentilor.

| OldSoul a răspuns:

E rupta din prostie si din inconstienta, din incapabilitatea de a spune ceva eligibil prin care sa se faca inteles si din frustrare.

| Clorox a răspuns:

Cateodata da, e necesara.

| xerxes1 a răspuns:

Bataia,violurile,genocidul,arderea pe rug, rasismul, homofobia sunt toate inventate si aplicate de de zeul crestin.
Daca acum sta in Rai cu siguranta si-a luat cu el si metehnele.

| mudokins78 a răspuns:

Normal! Dacă mai e şi sămânţa rea copilul. Rupe-i capu, dă-l în sloboz să-l bată!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu dar cand vorba buna nu e de ajuns, e necesara.

| Teffan a răspuns:

Daca e sa luam literar,da,e de la dumnezeu,pentru ca se stie(sau poate publicul larg nu?) ca sub comanda acestui zeu crestin,atatia oameni au fost batuti cu pietre si omorati,in cartea fantasmagorica "de capatai" a omenirii,biblia.

Violenta domestica este atat de comuna in Romania, incat s-a ajuns sa se spuna in familiile in care se practica asta ca "la altii e mai rau" sau "peste tot exista 'certuri' ".

Cand iti bati nevasta si mai ales, cand mai ai si un copil care stie de asta sau vede, esti cea mai mare scarba care a **** planeta.

Cand iti bati copilul, meriti sa fii dat la politie si sa ti se ia orice drept de a mai fi parinte.

Nu esti.

| KronstadtResurrection a răspuns:

Deloc. Doar victima, în unele cazuri, e "ruptă din bătaie".

| DaCumSaNu a răspuns:

Sentiment ca ala cand bati pe cineva nu mai gasesti

| Otto19 a răspuns:

E buna la momentul ei

| Arii2 a răspuns:

Nu sunt de acord, nu rezolvi nimic cu asta dar cu vorbe rezolvi multe daca ai rabdare.