| AnonimaDinBucuresti a întrebat:

Ce le place si ce nu le place baietilor la fete? ***fara misto pls***

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Vrei sa isi descriu miliarde de persoane acum?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiecare are preferintele lui, cu a mea in plus nu te ajuta cu nimic.
Singurul lucru care nu imi place la fete este când se lasã bagate in seama, aratã putin interes si ele, dar nu vor ca lucrurile sa decurgã la ceva mai serios.
Ca in filmele cu prosti "nu te plac, dar totusi stai cu mine" sã-ti tin de urât sau ce? laughing

| sasaomulsubtire a răspuns:

Machiajul,silicoanele,extensiile,faptul ca nu stiu sa gateasca(unele),faptul ca pun la spalat chilotii cu sosetele,faptul ca se folosesc de feminitatea lor pentru a obliga barbatul sa faca nefacute*, dorinta lor de a conduce si FAPTUL CA TREC FORTE REPEDE DE LA UN BARBAT LA ALTUL, FARA MARI REMUSCARI.

Fetelor, nu va suparati. Nu e o generalizare. In orice caz, asta e parerea mea sincera si daca va suparati, mergeti la cumparaturi(asta am uitat sa trec mai sus).

| sasaomulsubtire a răspuns (pentru sasaomulsubtire):

Iar despre ce imi place la fete... Nu stiu daca se poate spune in cateva fraze. Ideea ca imi place atunci cand sunt femei cu adevarat,romance, hranice si iubitoare.; atunci cand sunt ele, fara influentele astea din occidentale. Dar cel mai mult imi place la o femeie determinarea ei, perseverenta in a obtine ceea ce isi doreste(pe cai corecte), senzualitatea si marea lor rezistenta la durere fizica happy

| Emma30555 a răspuns (pentru sasaomulsubtire):

Tu vrei femei puternice și deștepte eventual sa câștige și mulți bani asta înțeleg prin " cel mai mult imi place la o femeie determinarea ei, perseverenta in a obtine ceea ce isi doreste(pe cai corecte)" sa fie și frumoasa, dar sa stea și la cratiță sa spele chiloți și șosete separat (nu am auzit pe nimeni sa facă asta), sa facă si piața. Nu sunt compatibile cele doua tipologii. Femeile gospodine de regula sunt susținute (întreținute) de soți și ele se ocupa mai mult de casa, au un job care le permite sa stea mai mult pe acasă, cele independente nu mai stau sa facă pe menajera pentru un bărbat, ele cred în egalitate și își aleg bărbați cu mentalitate moderna care se descurca singuri și în treburile casei, și fac lucrurile împreună, eventual plătesc o femeie sa le facă curățenie din când în când ele fiind ocupate și permițându- și financiar.

| sasaomulsubtire a răspuns (pentru Emma30555):

Eu nu vreau nicio femeie. Intrebarea era alta. Plus ca nu eu am intrebat. Nu inteleg de ce mi-ai raspunde mie. Vad un pic de razvratire in atitudinea ta,fata de barbati. Egaliatate vreau si eu,mai mult decat tine,crede-ma. In orice caz,sunt de acord,in mare parte,cu ce ai scris tu aici. Ai inteles gresit cateva idei de ale mele,dar trecem peste. Nu am pomenit nimic de stat la cratita,de menajere pentru barbati sau de adus bani in casa. E dur ce ai spus tu,interpretand parerea mea. Ar trebui sa te interesezi ce rol are femeia intr-o famile! Acum, cum modernismul asta despre care vorbesti tu, familiile nu mai sunt pe viata, nici macar de lunga durata. Trebuie intelegere din ambele parti, chiar daca asta ar insemna sa-ti calci pe mandria de femeie sau de barbat, bineinteles. Arvtrebui sa spui exact ce doresti de la o relatie-toti ar trebui sa spunem de la inceput, direct. Asa ar fi cel mai corect si EGAL.