| RAY a întrebat:

Ce limbii straine invatati la scoala?

25 răspunsuri:
| kirarin a răspuns:

Engleza si franceza, mi-as fi dorit sa avem posibilitatea sa invatam si alte limbi in scoala. Engleza am ajuns la un nivel destul de avansat, zic eu, doar de pe internet, jocuri etc. Franceza, D-zeu cu mila laughing

| RainmakerX a răspuns:

Teoretic stiu engleza si franceza. Practic in franceza pot doar sa scriu informatii de baza despre un lucru/fenomen.

| SG1995 a răspuns:

Franceza si engleza, iar din prima nu stiu o boaba.

| GoldenZenith a răspuns:

Franceză si engleză.

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Engleza si franceza.
Acum sunt in clasa a X-a si singurele cuvinte care le stiu inca de mic in franceza sunt tot omlette du fromage.
Franceza in Romania e cam inutila, se face degeaba.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Engleza şi franceza/germana (la alegere)

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Si ce ai ales?

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Franceză
La liceu am avut de ales franceza/germana si am ales franceza pentru ca o fac din clasa a 5a, iar la germana nu stiu nimic si na.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

In ce clasa esti? profilul?

| Yee a răspuns:

Yee!
Engleza si Franceza

| Vanishgold a răspuns:

Engleza, spaniola, germana si latina.

| RAY explică (pentru Vanishgold):

Ceva germana ai bagat la cap?

| Vanishgold a răspuns (pentru RAY):

Dacă am dat DaF, tu ce zici?

| RAY explică (pentru Vanishgold):

Ce e aia?

| Vanishgold a răspuns (pentru RAY):

laughing examen pentru obținerea unui certificat la limba germană.

| RAY explică (pentru Vanishgold):

Nu am stiut asta

| Vanishgold a răspuns (pentru RAY):

Acum știi, omul cât trăiește, învață happy

| georgyanaaa a răspuns:

Buna la scoala eu invat engleza, franceza si latina

| costelus323 a răspuns:

Salutare! La scoala invat Franceza si Engleza la un nivel extrem de prost, sincer happy
La engleza ce mai misca ceva, la franceza abia legam propozitii in a 10 laughing, tu?

| RAY explică (pentru costelus323):

Am terminat anul trecut facultatea de automatica -electronica, in prezent lucrez ca pfa, eu in liceu am facut engleza si franceza, aveam o profa de engleza buna imi pune piese din titanic iar profa de franceza piese cu mozart, dupa ore ascultam manele ca sa imi revin dupa atata cultura

| costelus323 a răspuns (pentru RAY):

laughing)). Cum a fost facultatea, ti-a placut? Presupun ca ai terminat profilul mate-info.

| RAY explică (pentru costelus323):

Eu am mers spre electronica, ala e alt domeniu, a fost ok, mereu mi-a placut electronica, de mic stricam tot ce prindeam, practica nu prea am facut asa ca am inceput sa repar pc urii pe la vecini sa vad cu ochii meu piesele