| Δи∂яɛɛα Ƨcʋмρικ a întrebat:

Ce lucruri conteaza pentru a devenii expert TPU? Raspunsurile, funditele, intrebarile, punctele?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Toate cele enumerate conteaza, in masura mai mare ori mai mica si in primul rand perioada de activitate pe site si numarul raspunsurilor folositoare si inteligente(fundele si punctele sunt acordate in functie de raspunsuri), din cat mai multe categorii. Cand echipa TPU va observa ca ai o activitate buna si va considera ca a sosit timpul iti va acorda titlul. Succes si numai bine!

1 răspuns:
NOname
| NOname a răspuns:

Nu conteaza aproape deloc Rank-ul, vechimea ta pe site si nici numarul de raspunsuri castigatoare (fundite), ci calitatea raspunsurilor, cat de mult ai ajutat. Singura conditie, ca sa poti fi propus/a pentru titlu de Expert, este sa ai minim 500 de raspunsuri (le poti da intr-o saptamana sau in luni de zile, nu conteaza) si un raport (numarul raspunsurilor castigatoare impartit la numarul total de raspunsuri) de minim 10%. Cam atat. http://www.tpu.ro/blog/?p=601 Succes! Numai bine!