| anonim_4396 a întrebat:

Ce lucruri credeti ca ar trebui sa nu mai spuna/faca/manace/poarte oamenii in 2020?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cred ca nu ar trebui sa mai fumeze... adica da o in spanac de treaba, se stie cat de nociv e fumatul si 0 beneficii

| LPCTSTR a răspuns:

Sa nu mai poarte vestimantatia cringe de bombardier/stradala.
Sa nu mai manifeste mentalitatea de taranoi tiganos sau viceversa, tigan taranoi.
Sa nu mai creada in povesti nemuritoare precum Dzeu si viata de dupa moarte.
Sa nu mai asculte manele, zici c-ar fi ritualuri pentru alinarea sufletului, sau, mai rau, pentru dansul ploii.
Sa nu mai conceapa plozi in prostie, doar pentru ca nu i se simte bine prezervativul pe pitigoi, etc.
Si lista poate continua. In mare parte, toate trebuie eliminate pentru ca, personal, mi se par cringe.

| gemeni6226 a răspuns:

Sa nu injure, sa nu distruga natura si semenii, sa manince sanatos, la ceea ce poarta nu ma bag caci gusturile nu se dicuta.