supadeceapa
| supadeceapa a întrebat:

Ce lucruri va fac sa fiti mandri ca sunteti romani?

14 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Frumusetea tarii, locurile frumoase.Si oamenii care au facut istorie, performante si lucruri mari pentru Romania adica personalitatile pozitive de orice fel.

| RAY a răspuns:

Cred ca simtul umorului, indiferent de cat de prost o ducem radem ca prosti uni de alti si mergem mai departe

| SilentRain a răspuns:

Sarmalele care sunt mai bune de cat supa de ceapa tongue

| OldSoul a răspuns:

laughing Persoanele de etnie roma dintr-un targ "Hai la marfa ciordita din Anglia"

| Hammurabi a răspuns:

Sunt pe jumătate român, așa că sunt pe jumătate mândru că nu sunt român pe de-a-ntregul. laughing

| PersonajFictiv a răspuns:

O intrebare mai buna : De ce sa te mandresti cu ceva ce nu ai ales tu?
Nu e meritul tau ca esti roman, american, rus, etc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Niciunul.
De ce as fi mândra de ceva ce nu mi se datorează mie?

| supadeceapa explică (pentru anonim_4396):

Mi-a zis o fatuca aici, pe site, ca Andra e mandria tarii laughing

| supadeceapa explică (pentru anonim_4396):

Si Connecte-r, uitasem

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Categoric Halep, Hagi, Nadia, Inna  - d-astia. Daca nu performanta internationala a altcuiva, ce altceva sa te faca sa fii mandru ca esti roman? :d

Nu vad de ce sa fii mandru de ceva la care n-ai adus nicio contributie. Nici nu ii inteleg pe aia pe care ii apuca brusc satisfactia cand o persoana de aceeasi nationalitate cu ei a realizat ceva, cand ala se putea naste la fel de bine in Zimbabwe.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Liviu varciu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Supa de ceapa

| gabriielaaa a răspuns:

Nu trebuie sa fii mândru ca esti roman ci trebuie sa te mandrești cu țara ta tu o reprezinți si da România are oameni care desi nu mai sunt ei au o valoare si au adus renume în țara asta.