| RosaliaOriginala a întrebat:

Ce mancare credeti ca este pentru saraci? Am auzit oameni spunand ca mancarea de la KFC sau Mcdonalds e in general pentru saraci sau doar aia care mananca cele mai scumpe meniuri la restaurante zic asta?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Mâncarea e mâncare.
KFC și la MC in SUA într-adevăr mănâncă saracii și homelessii dar asta pentru că e foarte ieftin

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Pentru săraci. Parizer, lapte, picioare de pui, șoric, legume.

| Freya1 a răspuns:

Nu cred ca este mâncare pentru săraci,pentru ca fiecare ingredient,fruct,leguma sau carne este folosit intr-un preparat ce poate fi fastuos.
Da, se poate sa fie mâncare făcută mai simplist, sau pe bani mai putini, dar nu înseamnă că e pentru săraci.
Uite Ruby spre exemplu ce are bani, adora cartofii prajiti.Un preparat pe care si-l permite aproximativ oricine.

Legat de mâncarea de la fast food, sincer nu cred ca are cum sa fie pentru săraci având în vedere ca doua bucăți de pui, 3 cartofi prăjiți și un scuipat de sos depășește 50 de lei.

| Dismally a răspuns:

Si cum definesc aia saracia - cine are mai putin bani decat ei probabil, nu? big grin Asta e o tampenie, poti spune ca toti cei care nu manaca la restaurante de 3 stele Michelin sunt saraci si toata mancarea pe care o gasesti prin alte locuri e pentru saraci. Nu exista mancare pentru saraci, cei cu adevarat saraci nu isi permit nici macar o paine probabil.

| VoidEternal a răspuns:

De-aia nu mai pot eu de ce considera alții că e mâncare pentru săraci. Crezi că alte griji n-am?

| CostinAlamariu a răspuns:

Nu stiu ce intelegi tu prin "mancare pentru saraci" dar daca te referi la mancare ieftina orice mancare pe care o prepari în casă. Ieși mult mai ieftin așa decat daca o cumperi preparată