| AlinutzaRouz a întrebat:

Ce materii se fac la liceu la profilul biologie chimie?

7 răspunsuri:
| lostcontrol12 a răspuns:

La naiba...toate.si alea posibile si alea imposibile. cea mai mare greseala din viata mea de pana acum...

| AlinutzaRouz explică:

Deci eu vreau sa fac medicina si mama mi-a zis ca trebuie sa merg la biologie chimie, nu ma intereseaza in mod special nicio materie, vroiam sa stiu daca se face ceva in plus fata de generala si ce materii nu se mai fac big grin

| Grasutza a răspuns:

Ca sa mergi la medicina profilul pe care trebuie sa il urmezi este Stiinte ale naturi, chiar daca este vb de natura nu se referaneaparat la copaci si restul madiului inconjurator.Si se fac toate orele ce le faci si in generala numai ca faci in plus Cate o ora de fizica-chimie-biologie, depinde de optional.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De toate.
Chimie, biologie, fizică, matematică (m2), română, religie, franceză, engleză, istorie, geografie, logică, sunt multe.
Vrei să știi vreuna în mod special? Eu sunt la bio-chimie (sau științe ale naturii, de fapt așa îi spune profilului și se bazează în special pe biologie-chimie-fizică).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Matematica, biologie, chimie, fizica, informatica, istorie, geografie, sport, muzica, desen, romana, engleza, franceza

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In a 9 se mate franceza romina fizica istorie engleza tic 1 2 3 ed fizica logica

| DeutsA29 a răspuns:

Si eu vreau la bio chimie (stiinte ale naturii) iar din cate stiu eu e la fel ca in scoala generala doar ca se mai adauga o ora in plus de fizica chimie si biologiehappy