| alexutza_2192 a întrebat:

Ce materii se fac la profilul ECONOMIC pe clasa a IX? Cat de greu este in primul an?

1 răspuns:
| overdose90 a răspuns:

Am fost la economic, iar in clasa a 9-a vei face contabilitate, tehnologie, studiul calitatii, evidenta operativa(adica documente gen facturi, chitante) si obiectele clasica, mate romana etc. Nu este asa greu, dar este mult de invatat, mai ales la contabilitate.

Oricum, daca iti place domeniul, vei invata usor, mie mi-a placut mult si acum sunt la facultate la contabilitate. Multa bafta!