| clauss a întrebat:

Ce obiecte ( talismane) norocoase purtati la voi?

Răspuns Câştigător
| Barajag a răspuns:

Am pandativ, cercei si un inel de 15 ani cu delfini (acestea sunt obiectele care cred eu, imi aduc noroc)big grinCrezi ca talismanele iti poarta noroc? Norocul vine de la sine. O zi buna!

5 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Un copil inger. Expresia de pe chipului e sublimaday dreaming

| Libelle a răspuns:

Pai...nu am ceva ca sa imi poarte noroc.
de obicei tin in portofel sau in geanta de scoala o iconita si o bucatica de târnoseală.
cica e bine sa ai la tine din-astea.

| Psihiatra a răspuns:

Nu prea cred in noroc si ghinion... dar la evenimente importante(teze, teste importante etc)port o iconitza de buzunar pe care mi-a dat`o profa de religie(e profa mea preferata). nu stiu dc... dar parca imi da incredere in mine.Cateodata port inelul meu preferat(nu de alta dar cand ma joc cu el ma ajuta sa ma concentrez).

| vladvlad23 a răspuns:

Talismanul cel mai bun este crucea lui Dumnezeu.

| myxolaryy a răspuns:

Pai cruciulite cu dumnezeu dar daca esti de alta religie duhuri si zei dar ce esti mama asa de superstitios cu talismanele tale?