| Maria6002 a întrebat:

Ce părere aveți de ochii negri? Si credeți ca exista?

Răspuns Câştigător
| relian a răspuns:

Nu exista ochi negri.Sint cam 6 culori ale ochiului:chihlimblar,albastru, verde, gri, caprui, maro.Si mai sunt si ochi rosii mai rar.Negru nu cred, mai degraba is maro foarte inchis.Ciloarea este data de pigmentul din iris melanina. Ochii albastri nu au de fapt nici o culoare, albastru este dat de limina care cade pe ochi, deci pe irisu transparent si da culoarea sau asa vedem noi albastru.E ca si cum ai spune ca apa marii este verde sau albastra.Are apa culoare? Sau cerul are culoarea albastra?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Binenteles ca exista ochii negrii, am in familie cateva perechi de ochi negrii si frumosi! Pielea alba, parul negru ca abanosul si ochii negrii, frumos nu? happy

| corbulalbrosu a răspuns:

Chiar si eu am ochii negri. Ca pana corbului. happy

| Nomoreregretstb a răspuns:

Da,exista. Sunt superbi, gratiosi cu putin mister

| drena1428 a răspuns:

Exista ochi negri :*

| drena1428 a răspuns:

Da, exista

| Irina442 a răspuns:

Eu am ochii negri si uni oameni zic ca ii speri