| alex495 a întrebat:

Ce parere aveti?
Acum ca Laura Codruta Kovesi a iesit procuror sef european credeti ca in viitor se va schimba in bine ceva in tara asta?

15 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Imputitu dragnist inca e la putere, trebuie trimisa o trupa militara specializata in atacuri silentioase sa scape tara de tot parlamentu din capitala cei care umbla pe acolo zic porci nu politicieni

| darrio2007 a răspuns:

Inca nu a iesit. Dar sansele sunt foarte mari.

| danbnz a răspuns:

Schimbarile de care are nevoie Romania cer mult mai mult timp decat o sa stea Codruta pe postul ala.
Nu se va schimba mare lucru decat atunci cand psd va pierde puterea.

| Plato a răspuns:

Cu siguranță e un pas inainte.
La multi ani tuturor pesedistilor, cu executare!

| Steregoi a răspuns:

Nu. Doar dupa Armaghedon sub guvernarea lui Hristos cand nu vor mai fi guverne omenesti.

| Darkmagic a răspuns:

Kovesi e aia luata de Basescu din Sibiu unde "combatea" NIMIC, si a facut-o dintr-o semnatura Procuror General si Procuror DNA...de n'spe ori?
E TARE!
Sunt absolut sigur ca toata Romania se va schimba in bine, si in bine-mersi!
O sprijin!
Nu se cheama ca sunt si eu patriot?
Nu ca nenorocitii de nemti, care si-au abandonat propriul candidat nemtoi 100%, ca sa o sprijine pe Minunea din Sibiu!
O sa fie cea mai CEA, am toata'ncrederea-n ea!
Na! Ca fac si rime!
Ce mai vrei? big grin

Daca mai exista dilii care mai cred in "oameni Providentiali", un "Unu" care schimba o tara...atunci mult succes cu asta! laughing

| alex495 explică (pentru Darkmagic):

Eu ma gandesc ca daca ar fi un post inutil acela, Dragnea si cu astia de la Bucuresti nu se cramponau atata sa i bage bete in roate, parerea mea

| Thecurious a răspuns (pentru Darkmagic):

"Nu ca nenorocitii de nemti, care si-au abandonat propriul candidat nemtoi 100%, ca sa o sprijine pe Minunea din Sibiu!"-Nu imi pot explica, cum Germania -motorul Uniunii Europene- renunta la candidatul propriu in favoarea celui roman?
Banuiesc ca alegerea lui Kovesi ii va convinge pe niste romani de "lucrul bine facut, nemtesc " al actualului presedinte de a o sprijini.
Germnaia nu ar avea decat de castigat din realegerea unui atnic german in functia de presedinte al Romaniei.
Ce o fi in capul meu? Un roman a ajuns mare peste aia. Sa ne bucuram.

| Darkmagic a răspuns (pentru Thecurious):

Bog999 a răspuns (pentru Darkmagic):
"Nu imi pot explica, cum Germania -motorul Uniunii Europene- renunta la candidatul propriu in favoarea celui roman?"

E usor...
Germania cred nu vrea sa dea in francezi, italieni, olandezi, (corupti si ei ca niste beșnițe), cu mana unui german.
Folosesc o coada de topor din Romania, una ascultatoare, care stie "lectia": "Strainii sunt corecti, corupti sunt numai romanii".
Cate dosare de MARE coruptie a avut Romania cu straini?
Doar la o cautare, am gasit 3, ALRO, EADS, Microsoft.
Doua sunt conglomerate occidentale, primul e rusesc.
Cati rusi, francezi, germani, americani au intrat la zdup?
Zero, nada! big grin
Acum o sa invete ca germanii sunt corecti, si restul, sunt niste corupti nenorociti... big grin
PROSTI oameni, aia care mai cred ca o individa comuna, care nu s-a remarcat cu nimic, va schimba o natiune!
Ce e?
Ioana d'Arc?
10 ani a tot fost procuror, ba DNA, ba General.
E in Romania mai putina coruptie? big grin
Sunt zece ani!
A schimbat un...cuc. happy
Inchei.
Inca o data: Succes cu asta! big grin

| alex495 explică (pentru Darkmagic):

Da, dar acum e procuror european, numai poate arunca nimeni ca o blocheaza Dragnea cu comisii de ancheta sau ii da spaga Ghita sa l aresteze pe nu stiu cine

| QElenaBoghiu a răspuns:

O sa fie mai rău.

Nu știți ce are ia în cap.
Oricum are fata de pușcăriașă

| Plato a răspuns (pentru QElenaBoghiu):

Ti-a dat Daddy portocale?

| Hammurabi a răspuns (pentru QElenaBoghiu):

Mută televizorul de pe Antena 3! laughing

| christine99 a răspuns:

Mă bucur că a primit postul un român, mai avem ceva de oferit in afara de sezonieri, chiar nu mă așteptam, a reușit în ciuda faptului că multe persoane nu doreau că ea să aibă funcția asta.

| EvaEvita a răspuns:

S-ar putea sa se produca mici schimbari, daca stam sa ne gandim ca acesti perfizi de psd-isti au incercat cu tot dinadinsul sa o distruga pe plan profesional. Inseamna ca se tem de ea si se asteapta la unele repercursiuni.