| Joker3134 a întrebat:

Ce părere aveți dacă evităm tv facem sport fitness, alergat, exerciții mindfulness, ascultam Mozart și citim cărți de dezvoltare personala o să țin ok? eu așa fac și mă simt bine

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ok.

| GabiDumitrescu a răspuns:

De ce doar Mozart si nu si un Vivaldi?

| StrongHeart a răspuns:

Poți sa încerci, totusi și daca arunci televizorul, internetul e noul televizor, deci la un moment dat trebuie sa inveti sa iti contorizezi timpul alocat vieții virtuale.

| RKBlue a răspuns:

Daca facem toti asa atunci nu e bine...
Eu dupa 3 minute de Mozzart vreau sa s-ar pe geam...
Exercitiile de mindfulness sunt bune pentru unii.
Daca eviti Tv-ul nu inseamna ca esti mai bine.

Ce fac ca sa ma simt bine?
Citesc ce imi place.
Ma uit la filme si seriale din cand in cand.
Fac exercitii fizice
Ascult melodiile care imi dau diferite stari(in principal de veselie) si pe cele pe care doar imi place sa le ascult.
Fac exercitii de respirat si jogging.
Scriu in jurnal sau imi exprim sentimentele( de furie, tristete, etc) prin diferite modalitati.

Practic fiecare persoana are diferite lucruri care il tin ok.
Nu tuturor le place fitnessul, alergatul(mie da, e singurul moment in care nu ma gandesc la nimic, e ca o eliberare).
Fiecare trebuie sa aiba niste hobby-uri care il fac fericit. Ceva care sa incurajeze, dar sa nu fie prea greu sau obositor.Sa te atraga, sa iti starneasca sentimente de bucurie, sa te faca sa uiti de trecerea timpului si sa simti ca insasi activitatea este o rasplata.

Răspuns utilizator avertizat