| Junseng a întrebat:

Ce părere aveți despre Meditație și mindfulness?

11 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Te conectează cu demonii, prefer rugăciunea și medidația la Cuvântul Creatorului, Biblia.

| Panamax a răspuns (pentru ania):

Cand hindusii meditau cu gandul la realitatea infinită, omniprezentă, omnipotentă, incorporală, transcedentă, conștiință infinită și fericire infinită prostia voastra de Biblie cu spiridusi si dracusori inca nu aparuse.
Multe concepte din crestinism au fost imprumutate de la ei.Cand zeul vostru ordona dinte pentru dinte,hindusii practicau deja iertarea, iubirea aproapelui si non violenta.
Sursa Istoria religiilor Mircea Eliade.

| RAY a răspuns:

Este ceva foarte sanatos pentru minte

suntserios
| suntserios a răspuns:

Lucruri pentru oameni care au prea mult timp liber

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Despre meditație, am practicat Training Autogen metoda Schultz și meditație Zen.
Dacă practici, o să vezi ce se întâmplă.

| Celcestietot a răspuns:

Depinde la ce te referi și la cum vrei sa le folosești pe acestea. Dacă îmi detaliezi puțin pentru fiecare în parte, te voi putea ajuta mai bine din punct de vedere biblicwinking!

| Dorotheea21 a răspuns (pentru Celcestietot):

Ce vrei sa iti detalieze?
Eu am o parere buna numai in legatura cu meditatiile la fizica. laughing
mindfulness am aflat acum cum se scrie. happy
Fiecare se simte in felul lui unic si personal atunci cand mediteaza.

| Celcestietot a răspuns (pentru Dorotheea21):

,,Ce vrei sa iti detalieze?'' -> mai pe scurt, as vrea sa imi detalieze practic ce inseamna acestea pentru ea/el(?!) si ce vrea sa obtina in final, deoarece Dumnezeu practic ne interzice contactul cu paranormalul.

,, Eu am o parere buna numai in legatura cu meditatiile la fizica. ''->
si eu tot la fel! Numai daca meditezi la fizica poti ajunge in viata sa ai 6 case pe bani cinstiti rolling on the floor!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.
E ceea ce ar trebui sa fie in toata lumea. Daca toti ar cauta asta, nu ar mai fi rau in lume.
Sa ai o zi buna.

| LupusDei1993 a răspuns:

Sunt niște lături de dat la porci, la fel și cu dogmele cre(ș)tine, am trecut prin toate și am ajuns la concluzia că cel mai bine analizezi tot științific și rațional și lași deoparte superstițiile inutile ce nu servesc niciun scop productiv.

| CalinFloka a răspuns:

Desi au trecut multi ani de la postare, am dat peste un pachet de cartonase cu motive de multumire pentru fiecare zi, care te ancoreaza oarecum cu picioarele pe pamant si te ajuta sa traiesti si sa te bucuri de fiecare clipa - https://www.ioanaflorea.ro/......cartonase/