| anonim_4396 a întrebat:

Ce părere aveți de atitudinea lui Cheloo ca jurat la iUmor?
De ce pare (sau este) fără entuziasm, față de concurenți, prezentatori, Delia și Bendeac?
Credeți că de fapt nu-i plac nici concurenții, nici colegii, nici formatul emisiunii și nici emisiunea în sine?
Credeți că o face strict pentru banii și publicitate și din cauza aceasta a acceptat acest rol?

Răspuns Câştigător
| Florin9Florin9 a răspuns:

Da, strict pentru bani, și stă lângă Delia pe care o înjura cu ani în urmă.

6 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu chiar... joaca un rol care i-a intrat in minte si de care nu poate sa mai scape, acel rol de "nepasator". Aproape toti oamenii din lumea joaca diferite roluri de-a lungul vietii.

Dar foarte putini nu o facwinking

| Freya1 a răspuns:

Eu nu ma mai uit la tv de ceva vreme.Am urmarit IUmor inainte dar acum ma iau mereu cu altceva si nu ma mai uit.
Bai, daca e rol sau realitate omul macar e sincer.La cine crezi ca ii pasa cu adevărat de oameni ce vin pe scena sau de cei din juri.Le pasa sa mai faca o caterinca, sa aiba o seara de ras si sa le vină banul.

| Furnicuta000 a răspuns:

Eu ma uit mereu la iUmor si nici mie nu imi place de el. El a declarat de multe ori ca a participat la emisiuni (x factor, the 4 etc) doar pentru bani. Producatorii de la iumor incearca sa tina de juratii aia si sa le dea o caruta de bani numai ca sa nu plece pentru ca lumea s-a invatat cu ei si emisiunea nu ar mai avea acelasi farmec. De asta Cheloo isi permite sa se poarte cum vrea. E un tip tare ciudat. Are ceva cu homosexualii si daca vede chiar si o umbra de asa ceva pe scena da dislike. Daca un concurent zice ceva despre el automat se simte jignit si numai daca e numarul foarte bun da like ca altfel se supara. Plus multe alte lucruri. E un mare arogant, ii sare tandara de la orice, are o mentalitate ciudata. Si in viata de zi cu zi cred ca e la fel.

| Mosotti a răspuns (pentru Furnicuta000):

O avea ceva cu homo ca poate si el e la fel si nu se suporta pe el insusi ca e asa, si proiecteaza dispretul asupra altora de fapt.
Isi permite sa se poarte asa ca n-a venit unu cu sange in veioza sa intrebe tare "ce ai ma nene de faci asea?", l-au lasat toti in pace, chiar si participantii ce vin, si cei din sala, eu i-as fi zis.

Eram la facultate si noi trebuia sa intram intr-un laborator pe care-l ocupase alt prof cu studentii lui abuziv venit de la o alta sucursala a facultatii, deci el nu preda acolo la noi, i-am zis "aveti un caracter prost!", n-a mai zis nimic, s-a blocat.
S-a certat cu profa noastra cu care eram, se purta ca in padure, i-am zis ca nu suntem in padure, sa o lase mai jos.
I-am aratat orarul ca aveam tot acolo ore!

Isi permit astfel de oameni sa faca asta, ca fraierii le canta in struna!

| StrongHeart a răspuns:

Nu prea urmaresc emisiunea, ma mai uitam din cand in cand la clipuri pe net.
Cheloo, culmea, e cel mai serios si cu capul pe umeri de acolo.
Nu stiu cum lumea nu realizeaza ce porcarie de emisiune si circ e acolo.Numai glume de prost gust,injuraturi si debandada.
Sincer nu pot sa inteleg cum unii oameni pot sa zica ca ala e umor.
Si legat de ultima intrebare da,normal,orice om trebuie sa-si castige painea,a si zis de multe ori ca nu suporta in mare parte ce e acolo dar il multumeste partea salariala si gandul ca o sa se distreze. Face un compromis,dar nu-l blamez.
Cat despre Delia si Bendeac,Bendeac are probleme serioase la cap si orice zice parca e fortat,are multe excese de sinceritate si momente penibile,iar Delia e o wannabe diva care incearca mereu sa iasa in evidenta,dar pe mine sincer nu ma impresioneaza nimic la ea, pare falsa si sincer urasc cultura celebritatilor in general, poate si asta sa fie motivul.
Publicitate nu-i trebuie, degeaba esti faimos, daca esti sarac.

| BortoşAlexandra a răspuns:

Acest rol i s-a dat..nu cred ca in realitate este cum e la tv...