| AnonymousB a întrebat:

Ce parere aveti de barbatii care dau in femei? sau despre femeiile care dau in barbati? mie nu mi se pare normal. Daca in voi ar da barbatu/femeia ce ati face? ati ramane sau ati pleca? argumentati :3

28 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Am o părere negativă despre violenţă.

| mgtow a răspuns:

Animale astea sant, ma tem ca voi intalni o curva in viata mea si in fiecare zi imi spun, doamne care e cea mai buna metoda sa-i dau sictir din start mai ales sant smechere pentru ca fac tot posibilul sa primeasca pensia alimentara dupa ce face copilul.

| AnonymousB explică (pentru mgtow):

Dar nu inteleg stii ca e o femeie din aia si tu tot faci copil cu ea ca dupa sa iti manance banii? happy

| mgtow a răspuns (pentru AnonymousB):

Ziceam asa, spanioloaicele asa procedeaza se casatoresc ala e ametit dupa ea si nu face separare de bunuri la notar, apoi tipa vrea divort cand naste copilul ramane cu casa, copil si pensie alimentara, apoi au pretentii sa aiba salarii cat barbatii care muncesc si ele sa stea acasa toata ziua. Daca am sansa sa ma indragostesc dau o intalnire in fals si o las masca macar laughing

| AnonymousB explică (pentru mgtow):

laughing Nu stiam de chestia asta.Eu nu o sa le inteleg niciodata pe femeile astea. Fac copil pentru bani. Mai bine sar duce undeva ele la vandut decat sa faca un copil asa ca au ele chef de bani.

| mgtow a răspuns (pentru AnonymousB):

Acum inteleg eu dc un fost coleg de munca zice ca nu vrea sa se casatoreasca si nici copii nu vrea, dar o sa faca macar nu il lasa fara casa si e frantuzoaica aia asa ca nu ar fi japita in proportie sa zicem

| AnonymousB explică (pentru mgtow):

Uneori e mai bine singur decat cu cineva ca asa zisele femei sau barbati.

| mgtow a răspuns (pentru AnonymousB):

Eu prefer sa traiesc viata dar nu vreau sa fiu pensionar ca sa nu ma chinui singur si asa nu as vrea sa am parte de o paguba langa mine

| AnonymousB explică (pentru mgtow):

Mie imi place sa fie alaturi de mine cineva, dar uneori ajung la concluzia ca imi e mai bine singura, macar o perioada.

| sublime89 a răspuns:

Violenta nu ar trebui sa fie un raspuns in absolut nicio situatie, mai ales intr-o familie.

| AnonymousB explică (pentru sublime89):

Dar din pacate acest lucru se intampla atat in familie cat si intre prieteni, cupluri etc.

| sublime89 a răspuns (pentru AnonymousB):

Da, si asta se intampla datorita faptului ca prea multi oameni reactioneaza intr-un mod impulsiv, amintindu-ne mai degraba de un instinct animalic decat de ratiunea despre care ne place sa spunem ca e caracteristica omului.

| Dariusuu a răspuns:

Îți dai seama ce dovadă de iubire e atunci când bărbatul începe să dea în femeie care n-are nici cea mai mică șansă să se apere.
Nu vorbesc de cazurile în care femeia îl bate pe bărbat că sunt puține cazuri oricum.
Greșeala pe care o fac majoritatea femeilor este că încă mai stau după o palmă și de acolo se ajunge și la mai mult. Niciodată n-am înțeles de ce anume mai stau în aceea relație dar cred că datorită că vrea să-l schimbe într-un îngeraș.

Mi-ar plăcea să existe și o campanie în care să spună stop violenței și în care femeile cât și bărbați să poată să spună STOP cu ușurință.

O zi frumoasă.

| Happyjump a răspuns:

Sunt prosti, da-i in ma-sa

| CosminC86 a răspuns:

Daca in cuplu exista o iubire adevarata n-are cum sa existe violenta.
Daca prin abstract, prietena mea mi-ar da o palma cred ca as rade de ea. laughing

| 2Low a răspuns:

Despre barbatii care dau in femei, ce pot sa zic decat ca sunt niste idioti.Sunt unele femei atat de proaste, chiar daca sunt batute si injurate ele stau in continuare cu acei barbati deoarece ei le asigura un trai de azi pe maine si un ban in buzunar deoarece ele nu sunt in stare sa munceasca, sau nu sunt lasate sau doar din pura comoditate.Cel mai urat moment este acela cand barbatul (de felul lui cioban) isi bate sotia in fata copiilor, lucru deplasat total pentru ca nu isi poate controla el instinctele si reactiile animalice.
Violenta in familie este o problema majora in tara noastra momentan si apare din cauza banilor/alcoolului sau din lipsa de ocupatie.

| AnonymousB explică (pentru 2Low):

Mai am o intrebare laughing Daca femeia comenteaza cand va certati si tu ii zici sa inceteze si ea tot o face. Crezi ca merita sa fie batuta? Unele femei se mint singure..isi zice,, e nervors ii trece sau pana la urma el nu o sa mai dea in mine,,

| 2Low a răspuns (pentru AnonymousB):

Daca asa a fost lasata femeia sa dea din gura ce sa faci?
Orice ai face cel mai bine este sa stii sa te controlezi, chiar daca traiesti in jungla urbana sau in mediul rural nu mergi ca un ghiolban si pui mana pe sapa/lopata si dai in ea... Poate exagerez dar uneori la noi asa e.E cam expirata si chestia asta cu "Sa lovesti o femeie e ceva imoral, mai ales ca barbat" nu mai exista asa ceva.Am m-a vazut pe la tara cazuri in care barbatul sta cu sotia la o vorba buna cu un paharel doua trei si apoi dupa ce termina o ia la box si ii zice ca "Toata ziua stai si bei banii mei,ca nimic nu stii face" pe principiul ca nu m-ai are el bani.
La oras e la fel nu e diferenta mare, sunt specimene gen : A luat salariul, merge la o bere cu baietii, de la bere ajunge la pariuri/pacanele pierde acolo se descarca o repriza pe aparat sau injura ca un prost si apoi merge acasa unde il asteapta o nevasta ingrijorata si un copil infometat.
Asta este.
Daca am gresit, poti sa ma contesti.big grin

| AnonymousB explică (pentru 2Low):

Nu ai gresit :3 Ce ma enerveaza e faptul ca, okey am inteles are nervi, dar asta nu inseamna ca trebuie sa ii descarce pe o femeie. Mai bine isi ia un sac de box si da in ala pana se rupe. happy

| 2Low a răspuns (pentru AnonymousB):

Stii cum e aici, e chestia asta sacul ala de box mai si riposteaza laughing si risca sa isi luxeze mana asa ca se gandeste ca este mai bine sa loveasca in ceva mai inofensiv.
Deci un lucru este cert, in caz de violenta in familie daca sotia nu mai suporta, declara divort si merge frumos la politie si conform legii 217/2003 el risca amenda usturatoare plus ca ramane singur sa behaie big grin

| AnonymousB explică (pentru 2Low):

Uneori pleaca fara sa faca divort. sau ramane pentru familie. Dar despre femeiele care isi bat barbatii? laughing

| 2Low a răspuns (pentru AnonymousB):

Mai adevarul este ca si noi barbatii poate mai meritam asa cate o palmuta drept atentionare laughing in unele situatii dar cred ca o femeie poate uneori sa calmeze un barbat doar cu o privire.
Ce pot sa zic despre femeile care isi bat barbatii.Deci sunt de parere ca in aceasta situatie sunt doua variante : Ea este mai mare decat un Nautilius si el este ca un pardaf de cutie postala(un exemplu concret ar putea fi din filmul Norbit) ori ea este mai tupeista si el este un fatalau ce isi iubeste sotia foaaaaaarte mult si accepta agest gift oferit zilnic/saptamanal de aceasta.Dar, dupa cum ziceam asa o atentionare mai merge din partea sotiei si trebuie luata ca pe un "compliment", bineinteles ca trebuie ai si simtul umorului dezvoltat altfel o sa iei in serios acest lucru.

| AnonymousB explică (pentru 2Low):

m ai facut sa rad laughing Sunt unii barbati care zic: Eu sunt barbatul nu accept ca femeia sa dea in mine sau sa ma jigneascastraight face da cine se cred printi? cum ei o fac avem si noi dreptul. Daca femeia ii da o palma, barbatul sare de o rupe in bataie. Nu o sa inteleg niciodata agresivitatea asta. straight face

| 16Gabriela a răspuns:

Barbatul e mai puternic, daca o femeie sa in el abia daca simte, sau da in gluma dar daca un barbat da in femeie, trebuie sa sune in secunda urmatoare la urgente. O femeie e mai..."fragila".

| tsal24 a răspuns:

Depinde de motiv.

| YesViRginia a răspuns:

E semnul dragostei intense amice.E superb sa vezi o femeie care da o palma din dragoste.E misto sa vezi un barbat care urla, sparge si loveste o femeie din gelozie. Daca nu iti place sa te exteriorizezi atunci vei fugii toata viata de situatii si nu vei fi un barbat natural.Eu nu zic sa lovesti si sa urli mereu ci numai cand nu mai suporti.Cu toate astea daca nu ti suficient de mult la o femeie nu e cazu sa faci asa urat. Poti pleca bine mersii si sa-ti vezi de viata.Atunci ai sa le vezi pe femei cum fac." Il voi ucide, ma voi razbuna, ii voi da foc ))"

| AnonymousB explică (pentru YesViRginia):

Dar daca esti gelos poti tipa urla dar de ce ai da in ea? adica tu tipi pentru ca o iubesti dar tu tot o lovesti ca sa ce? sa vada ca tii asa mult la ea incat ii dai bataie. E adevarat ca uneori nu mai suporti si iti vine sa arunci cu tot si sa dai in orice, dar poti frumos sa te duci intr o alta camerea si sa o distrugilaughing Si eu am,,crize,,de nervi,pur si simplu simt ca nu mai suport nimic si dau in ce apuc perne,pereti, dulapuri nu conteazalaughing si dupa ma calmez. happy Daca ma paraseste cineva pe mine, nu cred ca as zice, il voi ucide sau chestii din astea, consider ca a fost alegerea lui si daca il iubesc incerc sa ma impac cu el. Exceptia e atunci cand ma inseala, e atunci am alte gandurilaughing

| deeayly a răspuns:

Eu una i-as mai da o sansa dar a doua oara pa pa! am plecat