| BSEby a întrebat:

Ce parere aveti despre temele pentru acasa?

3 răspunsuri:
| drogh a răspuns:

Sunt o ocupatie pentru elev de a exersa capacitatea de intelegere si rezolvare a problemelor. Asa, poti vedea daca s-a prins o lectie anume sau nu de tine. Sunt o metoda foarte ingenioasa!

| SookiexD a răspuns:

Stii, eu cred ca sunt o modalitate de a avea profesorii o scuza atunci cand te intreaba ceva din ce nu a predat, dar era in tema sa poata spune " Ce ti-am dat a fost in tema! " Eu vad lectiile in clasa mult mai atractive si mai usoare decat temele... unde mai ai intrebari si intrebi... peretii

| Locus a răspuns:

Sunt foarte bune deorece exersarea aduce creierului un beneficiu si dezvolta capacitatea de retinere logica si judecata.