| DeDeDeeaSweety a întrebat:

Ce parere aveti de deja vu?
De unde apar?

5 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu am nici o explicatie pentru ele, si mi se intampla.
Daca aveau o explicatie in Biblie, cred ca eram credincios.

| relian a răspuns:

Iti raspund desi pui intrebari doara asa la deruta laughing. deja ce ai tu sunt de fapt amintirile altora pe care le vezi tu, cam asta e tot.Totul se transmite genetic, iar cateodata astea accidental pot fi traite, sau vorba vine traite, ti le amintesti desi nu ar trebui.Dar se intampla sa ne amintim de fapt amintirile altora, asta pentru ca neau fost transmise, deci amintirile altor oameni din trecut nu din prezent.

| ForeverAlone97 a răspuns:

Apar de unde vor mușchii mei

| Tobias78 a răspuns:

Sentimentul de deja vu poate să apară atunci când realmente am mai trăit experienţa respectivă în trecut, dar am uitat mare parte din ea pentru că la momentul respectiv nu i-am acordat atenţie. Experienţa iniţială poate să fi avut loc cu câteva secunde înainte de deja vu sau cu câţiva ani înainte.