| Mosotti a întrebat:

Ce parere aveti de femeile care stau cu burtosi care par neatractivi?
Parerea mea este ca de fapt figura lor atrage, emita multa masculinitate, nu ma refer la aia cu bani, ma refer la oameni de rand.

De ex prietenul meu alfa are 14 kile in plus, are putina burta, corp nelucrat, dar atrage de rupe si acum la 43 ani.
Atrage mult la figura.

Si ce parere aveti de baietii care atrag, dar din cauza anxietatii sociale, au de pierdut in relatiile cu femeile, credeti ca fetele ii plac si asa? Ar sta cu ei? Eu zic ca da.

203 răspunsuri:
| Mosotti explică (pentru Emma30555):

Nu crezi, dar n-ai fost in postura aia sa vezi daca te atrage sau nu un anxios, ca de dinainte nu sti ca e anxios cand il vezi si te atrage mult! Figura transmite multe inconstientului tau, constient tu nu sti sa citesti ce emite figura, adica noi oamenii nu stim.
Insa de multe ori stim, se vede ce om e.

Daca esti atenta in emisiunile alea Lectii de viata si in cautarea adevarului, rolu de golan, sunt alesi oameni cu figura specifica, daca e fata de bani gata care nu invata, iti pune una din aia ca doar te uiti la ea si e clar ca asa e.
Personajele sunt asa si in real. Deci se stie ca figura emite destule.
Iar fata aia de casa si cuminte care invata, are alta figura specifica.

Da, sunt oameni frumosi la TV de care nu te simti atrasa, insa nu-s genu tau, ca si frumosii astia au figuri diferite, si chiar daca emit acelasi lucru, figura aia nu te atrage.
Dar daca vezi pe unu care e genu tau, sa vezi apai cum e.

| Mosotti explică (pentru anonim_4396):

Pun poza actuala sa o vezi, o sa-ti dau link aici, ca si ray a pus, deci nu e problema.

Uite aici: https://easyupload.io/g8rqlj

Prietenu meu nu punea poze pe TPU ca nu e forumist deloc.
Ideea este ca eu sunt si ciudatel din nastere, si figura mea emite si asta, si poate aia e cea mai mare problema.

| Mosotti explică (pentru Drimmero):

Da, figura + carsisma si felul de a fi, toate trei conteaza.

Acuma pe mine nu ma mai intereseaza relatie, zic cand eram pe la 20 ani ca voiam macar asa de distractie.

| Mosotti explică (pentru GabiDumitrescu):

Ce treaba are prioritatea si n-are grija de persoana proprie? Cand vezi pe unu in slipi la strand, cum pare ca are grija de el? Si cum ii vezi prioritatile? Dar te poate atrage mult, iti fug ochii ca dracii.

Ca dupa aia afli tu restul, e altceva.

Cu grasele daca au figura frumoasa, merge, bine sa nu sara de 130-150 kg, ca daca au mai mult deja-s deformate rau la corp.

| Mosotti explică (pentru anonim_4396):

O sa pun si aici dictionaru pleistocen sa fie vazut de toti direct, deci traducerea de care lumea nu se prinde, si iar ajungem la natura umana.

Pleistocen = prima epocă a Cuaternarului, desfăsurată aproximativ între 2.000.000 si 10.000 de ani în urmă.
Începutul Pleistocenului coincide cu aparitia primilor hominizi.

Atractivitate sexuală = ansamblu de trăsături fizice si psihice, cu ajutorul cărora strămosii nostri vânători culegători au reusit să supravietuiască si să se reproducă.

Bad guy = bărbat ce-i poate domina pe ceilalti masculi din jurul său, cu ajutorul tupeului, duritătii, fortei fizice. Acest gen de bărbat este văzut de către femei ca fiind masculul alfa.

Băiat interesant = băiat (adolescent) atractiv sexual, distractiv, aventurier, dominator.

Bărbat care stie ce vrea = bărbat care vrea să facă multi bani; bărbat cu experientă sexuală.

Bărbat matur = bărbat matur sexual.

Bărbat misterios = bărbat ce pare să aibă în plus alte calităti sexuale, în afara celor deja cunoscute.

Bărbat neinteresant = bărbat ce nu inspiră unei femele nicio urmă de sexualitate; bărbat cu preocupări ce nu intră în sfera intereselor femeiesti.

Caracter = a te purta frumos si a nu-ti însela partenerul de viată.

Carismatic = mascul puternic sexualizat.

Discutii interesante = discutii usoare, banale, menite să creeze o punte de legătură între două persoane de sex opus, care se simt atrase sexual una fată de alta.

Fată cuminte = femelă ce detine capacitatea de a nu-si însela bărbatul.

Fată inteligentă = femelă atractivă sexual, ce poate fi atrasă de un pămpălău.

Inteligentă = Cuvânt cu ajutorul căruia femelele vor să exprime faptul că un anumit mascul poate face rost de hrană prin diferite metode mai mult sau mai putin ortodoxe. A nu se confunda cu inteligenta care ne ajută să scriem poezii, sa fabricăm avioane si calculatoare, acest tip de inteligentă neavând vreo importantă pentru femele.

Mascul beta = mascul cu succes limitat la femei, acesta fiind interesant pentru femele în primul rând datorită capacitătii sale de a face rost de hrană si de a purta de grijă puilor.

Mascul omega = mascul ce nu poate avea niciun fel de legătură cu vreo femeie, cu exceptia relatiilor de amicitie.

Pămpălău = mascul molatic, incapabil de a se apăra pe sine sau pe femela de lângă el.

Personalitate = trăsătură (psihică) atribuită de către femele masculilor atractivi sexual, temerari, guralivi.

Prost = mascul lipsit de tupeu; neatractiv, urât, hidos.

A seduce = a atrage o persoană de sex opus cu ajutorul aspectului fizic, temperamentului, banilor.

Sigurantă de sine = însusire ce-i caracterizează pe masculii duri, cutezători.

Simtul umorului = trăsătură ce are ca fundament agresivitatea verbală, caracteristică masculilor agresivi, tupeisti. A nu se confunda cu simtul umorului din zilele noastre, inofensiv, acesta din urmă neavând relevantă pentru succesul la femele.

Smecher = mascul ce pare să aibă trăsături fizice si psihice pleistocenice, deci relevante pentru reproducere si supravietuire (relevante pentru succesul la femele).

Vrăjeală = Conversatii banale, derizorii, initiate de către un mascul, cu scopul de a iesi în evidentă în fata unei femele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Nu sunt gay dar nu pari un naspet. Nu cred ca de asta nu ai avut succes, ci,, poate din cauza ca ești un tocilar, asta le transmiteai, și nu din cauza figurii, ci din cauza ca, vorba ta; ești intelectual și asta le plictisește, și nu ești hedonist. Am în zona de ăștia care chiar sunt urâți dar au succes, statut social, nu sunt fotomodeli. Asa percepi tu lucrurile, nu vezi? Chiar femeile ți-o spun vad printre răspunsuri ca nu e asa ca tine, ca mine, ca nu e nici alba nici neagra happy

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Mosotti):

Pai au treaba daca discutam in termeni de relatii mai serioase. Asa, la o anumita varsta ai f*&e orice are o piersicuta sau un castravete, in functie de ce gen esti tu. Nu ma bag la non-binari, aia sa fie sanatosi/sanatoase, nu sunt cuprinsi in sfera discutiei. happy

| Mosotti explică (pentru anonim_4396):

Nu sunt tocilar, chiar nu am fost, am invatat asa de un 6 ca sa mai am si timp liber.
Si daca le-as fi transmis ca-s tocilar, ce e rau ca un om invata?!

Le plictiseste intelectualitatea ca-s ele inguste la minte (majoritatea, nu toate), si-s inguste ca am zis de ce, ca nu aveau nevoie sa fie prea destepte ca sa-si faca rolul natural.
Sunt f hedonist, traiesc pentru placere, altfel viata mea n-ar mai avea sens.

Femeile, nu te iei dupa ce spun ci dupa ce fac "daaaa esti okey draga", dar nu s-ar cupla cu acela.
Tot la smecheri si frumusei le zboara sufletu si ochii.
Si alea naspa grasute care au cazut in capcana farsei cu americanu in afganistan dar care are nevoie de bani ca sa vina sa o vada, proastele au pus botu ca ala arata brici.
Nu se uitau la ele, ca ala nu avea cum sa le placa.

Si culmea, ala stia asta, ca conteaza fizicul, si tipi ca aia dadeau farsa, stia ca asta conta in primul rand, apoi celelalte.

| Mosotti explică (pentru GabiDumitrescu):

Normal ca au treaba si alte calitati daca vorbim de rel serioase, dar pana acolo te saturi de iubire si f, adica exact ce un om are nevoie pentru sufletul lui.
Ca face sau nu rel serioasa e discutabil, dar face sigur.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Ești hedonist? Nu prea as crede dacă tu stai toată ziua în casa. Hedonismul tău îl petreci în majoritatea timpului în casa, nu e un tip de hodonism sa implice și viata sociala, sa fi distractiv în relațiile interpersonale, corect? Atunci nu se mai numește chiar asa acest termen. Ți se pare ție ți am zis, și alții ți au zis, tu tot pe a ta o ții. Nici dacă ți ar spune boss 1 miliard de persoane cum sta treaba tu nu ai reuși sa înțelegi. Nu știai cand îți spun mai mulți sa te duci sa te culci ca ești beat cam ei au de regula dreptate și tu nu? Părerea, concepția ta nu corespunde într-o măsură asa mare cum crezi tu, conteaza părerea majoritara nu cea minoritara.
Ți am zis, nu ești asa de lovit de soarta ca alții, am văzut naspeti care chiar sunt urâți, tu ești acceptabil dacă reușești sa nu mai relatezi chestii eronate, percepi realitatea greșit, ți-o spun mai mulți nu doar eu. Uneori trebuie sa acceptam și critici constructive de la alții ca ss evoluam, tu nu vrei sa le acepti! Nu ai trecut la fapte asta e cauza nereușitei cu sexul opus, nu ai ieșit din bula ta, nu figura este cauza men.

| Mosotti explică (pentru anonim_4396):

Da, sunt hedonist. Stau acasa si cand sunt mai bine ma bucur de ce ma pot bucura ca am atatea de facut.
Ba da, ma implic in viata sociala ca am trei prieteni f buni cu care ma inteleg bine si vin pe la mine des si e f okey.

O tin pe a mea ca aia e realitatea, asta e, nu am cum sa schimb realitatea, experienta lui relian spune tot si confirma ce am zis eu.
Ce sa zica altii care toti aia altii nu se pricep si nu cunosc natura umana? Foarte multa lume nu isi da seama de asta.

Si daca aia mai multi spun toti o prostie cum e? Eu am aratat si am zis verificabil oricand.
Ca multi chiar stiu si neaga ca sa se minta, asta e altceva, e si asta o chestie de aparare.

Eu mereu accept chestii constructive, verific daca omu zice bine si invat, asa am facut mereu.
Dar aici nu am ce sa invat, asta e, la subiectul asta.
Nu pot accepta niste neadevaruri, cand "ce e frumos si lui dzeu ii place", nu s-a zis "ce e cuminte si destept si lu dzeu ii place".

Nu posi nega natura umana, cine o cunoaste si cunoaste psihologie evolutionista, ajunge la ce zic eu.

Chiar profu de fizica zicea in liceu "faceti multe cu fizica, dar mai multe cu fizicul".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Nu e viata sociala ca stați la tine, nu ieșiți în societate, pana și termenul asta îl percepi eronat. Stai în casa omule nu știe nimebi de existenta ta. Și Emma o spune, o tips foarte inteligenta, ți am zis ca realitatea bate chestiile tale, cum sa cunoști tu viata dacă tu stai în casa toată ziua? Cum sa ii contrazici și pe ăștia care ies în societate, sunt activi social, integrați în societate. Tu ești un caz izolat de societate nu cunoști mai bine unele lucruri pe care alții le trăiește zilnic nestand în casa. Tu citești toată ziua alții ies afara, sunt ok. Tu ai o morbiditate clara după spusele tale, cum sa stai toată ziua în casa la 40 dr ani? Tu practic nu te ai maturizat, și nici nu exista o evoluție PRO în aceasta direcție, o ții pe a ta și dacă ți ar confirma 1000 de tipe când tu stai toată ziua în casa. Nici eu nu sunt mai breaz deocamdată, dar dacă eu îți spun că am văzut naspeti cu fete ok ru negi, ti o spun încă 7, negi, și susții prostis naturii umane.
E ca tine, nu vrei sa te maturizezi, treaba ta, viata ta. Dar uite ca lumea nu e de acord cu concepțiile Take despre viata, asta reiese ca pe toți ii faci prosti în mod indirect.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Mai ieși și tu afară din casă.

| Emma30555 a răspuns (pentru Mosotti):

Păi nu cred ca m au atras, de aia am si zis că nu cunosc persoane de genul.

| Drimmero a răspuns:

Amuzant cum mai au putin unele si zic ca fizicul nu ar conta, sa fim seriosi... evident ca trebuie si alte calitati dar sa excluzi fizicul e deja ipocrizie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu iese nici sa ii dai 2 milioane de euro laughing

| Mosotti explică (pentru anonim_4396):

Eu ti-am zis si nu ma mai repet de 10 ori, si aia care ies habar nu au cu ce se mananca viata de multe ori, vad doar suprafata, zice "nuuu cont fizicu", dar dupa fizic se uita in primul rand.
Trec prin 10 relatii si femeia se tot mira de ce barbatu a inselat-o.

Am fost si eu la scoala, la facultate, m-a cunoscut lumea, la petreceri cu prietenu alfa, si? Tot invizibil eram.
Pai lumea nu poate fi de acord cu mine ca habar nu au!
De aia, desi si ei fac la fel cum zic eu, doar ca unii nu isi dau seama, altii nu recunosc, fac pe ipocritii "eu ma uit la suflet domne", mai ales femeile, pe dracu. Si tot cu frumosi se cupleaza sau vor sa se cupleze.
Nu conteaza ca iesi sau nu, conteaza ce inveti, ca daca stii mecanismele, sti ce se intampla.

Nu trebuie sa te arunci de la etaj sa stii ca doar, sti si fara sa faci asta.

| Mosotti explică (pentru anonim_4396):

Pai afara mai ies cu unul din prieteni, cu ala alfa.

| Mosotti explică (pentru Emma30555):

Pai da, nu te-au atras, nici nu te-ai confruntat cu asa situatie sa vedem ce iese, n-ai dat tu de anxiosi, ca sa nu mai zic ca la prima vedere nu iti dai seama ca e anxios.

| Mosotti explică (pentru Drimmero):

Pai eu ce zic, zice metisul ca 50 de insi zic ca nu conteaza fizicu, ci papagalu si restul, dar daca 50 de insi care nu se pricep zic o prostie, nu inseamna sa-mi schimb eu parerea care se verifica in real.
Astia 50 se pun cu natura, o contrazic.

Sti cine zice ca nu e ca mine? Cine n-are fizic de obicei, pentru ca ei vor sa se minta ca, conteaza ce au ei si spera sa fie placuti asa.
Iar aia frumosi care zic ca nu e ca mine, sunt ipocriti si mint, ca si ei tot prima data la figura se uita, deci e f clar.
Celelalte calitati sunt apreciate abia dupa aia, dupa ce fizicul a fost validat.

| Mosotti explică (pentru anonim_4396):

Ba ies cu ala alfa, m-am dus si cu el la petreceri tocmai sa am contact cu fete, de 20 ani tot m-am dus si nexam.
Dar la el se uitau.
Si la frizerie nenica, frizerita dadea cu ochiu la el, formidabil! Sa ma tund ma duc si eu, dar in 25 ani nu a tras nici una cu ochiu la mine.
Nici nu cont unde te duci, ca te duci cu problema dupa tine.

| Drimmero a răspuns (pentru Mosotti):

Nu sunt eu de acord cu multe lucruri cu tine dar aici cu fizicul sunt total de acord, nu esti superficial daca te atrage fizicul, asta e natura. Fizicul intotdeauna va fi poarta/usa, ce e dincolo de ea reprezinta persoana cu totul unde intra inteligenta, caracterul, dar nu ai cum...adult fiind sa declari ca fizicul nu conteaza, nu zic ca trebuie sa fii tipla ca om indiferent de sex ca sa atragi, nu, dar sa fii atractiv cat de cat, ma dau pe mine ca exemplu care nu as putea avea ceva mai mult decat o simpla prietenie cu o femeie daca nu ma atrage fizicul indiferent ca ea are toate calitatile, daca nu ma atrage deloc fizic e gata, nu am eu cine stie ce pretentii fizic, am gusturi ciudate la femei, dar nu ma uit nici la urate, nearanjate sau grase.

| Mosotti explică (pentru Drimmero):

Pai si astia de ce nu pricep in masa chestia cu fizicul?!
De ex daca fizicul nu atrage deloc, o femeie nici nu mai vrea sa afle ce caracter, inteligenta si altele mai ai. Asa cum nici un barbat nu vrea daca aia nu atrage deloc.
Aici e ideea, de aia am zis ca fizicul e proba eliminatorie, nu e egala proba cu celalalte.

Pai iti zic si din experienta cu cate am vorbit, orice ziceam ma lua maxim ca amic, sau a doua oara nu mai vroia sa vorbim, nu conta cum te purtai, cum te imbracai, cat de destept pareai.
Si cand venea prietenu meu, radea cu el si se hahaia si vai ce simpatic era si sa vezi ce semnale ii dadea ca-l place.

E ca si cum e o masina care nu are rezervor de combustibil, degeaba are scaune de lux, casetofon, roti de cutare, ca nu o iei.
Ca nu merge! Deci nu te mai intereseaza ce are.
Daca are rezervor si merge, abia apoi o cauti de restul, nu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Atunci vb cu el dacă este Alpha sa te pună pe felie cu una, sigur te va combina cu una dacă ii spui. Te duci în continuare la petreceri și ii spui sa te bage cu cutareasca, sau una dintre cunoștințe, una care are relativ aceleași pasiuni cu tine, aceeași mentalitate. Dacă o sa ii spui la una ce ne spui și noua aici cred ca o sa rada tot sectorul laughing naspet nu ești, asta este în capul tău ca nu ai primit validare de la sexul opus.
Poate și tu ai standarde prea high când nici tu nu te regăsești în anumite tipare, și totuși poți fi acceptat din cauza caracterului, a personalității, nu toate pun preț pe fizic, asta este o prostie, nu toate sunt proaste, și lasa natura umana cu nu coincide cu cerințele tuturor femeilor. Dar ai ciudățeniile alea, sincer nu te supăra pe mine, eu te respect dar sa ști ca datorita lor nu știu dacă vei fi acceptat vreodată de o tipa ok mintal, adică sa nu te săruți cu ele din cauza salivei și a unei traume conform afirmațiilor date de tine cu saliva mamei de pe o cana, și alte ciudățenii ieșite din comun. Nu sunt eu în măsura sa spun oricum dacă toate te vor refuza nu sunt specialist, dar prietenul tău poate nu are ciudățeniile tale, o avea și el dar nu asa de morbide încât sa ratezi orice șansă de a cunoaște o tipa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ți am mai răspuns de pe un alt cont ca un fost coleg umbla cu multe tipe hot și de niciuna nu se îndrăgostise, apoi a cunoscut una urata și inițial nu ia plăcut de ea, zicea ca e urâțela, dar s-a tot văzut cu ea, și mi-o zis chiar mi-e ca este singura tipa de care se îndrăgostise, și nu datorita fizicul care nu exista, ci datorita faptului ca rezona cu ea în multe privințe, era o tipa smart, ți-o spun cu toată sinceritatea mea ca nu câștig nimic, cu alea frumoase ieșea de 2 - 3 ori le... Și ATÂT!

Acum fostul coleg sa însurat cu o girafă, mai urata decât aia de care se îndrăgostise, am văzut pe Facebook ca are copii cu ea, deci nu e întotdeauna ca tine, concepția ta este una eronata despre viata, relațiile cu sexul opus, tu zici ca sunt excepții, uite ca eu vad tot mai multe excepții, și pe dincolo am văzut. Ai vizitat vreodată o alta TARA? NU CRED! Și acolo am văzut naspeti și naspete cu fete ok și băieți mai puțin REUȘIȚI. în curte am o betoniera care sta cu unul ok fizic, slim. Cum explici și asta? Tu nu ai atras și nu ai avut succes niciodată și asociezi insuccesul tău cu insuccesul tuturor care nu au o figura frumoasa; din nou o chestie eronata, asta a fost insuccesul tău personal, deci este o trăire subiectiva în relațiile cu sexul opus, asta nu este valabil și nu li s-au întâmplat tuturor care nu aveau figura frumoasa, experientele lor de viata sunt diferite de ale tale! Ști de ce? Fiindcă ei au ales sa acționeze, sa treacă la fapte și sa iese din bula lor, au îndrăznit efectiv sa le combine, au avut nereușite și reușite ca orice om, dar au încercat sa facă ceva în aceasta privința, tu te ai așteptat sa primești validare fără sa faci nici un pas de a cunoște pe cineva, te ai demoralizat ca ala primea atenție și tu nu! Corect, ala sa născut norocos, o fi Alpha, tu nu ești Alpha asa ca tu trebuia sa devii,, un Alpha " sa faci ceva în privința asta, sa lupți, și sa nu te gândești ala de ce curtat și tu nu., ori tu nu ai făcut nimic, nu te ai băgat în seama cu ele, nu le ai curtat, ai fost retras și pudic! Și nu toți care crezi tu ca au figura nasoala au avut experienta ta, ei mereu au făcut cumva sa fie plăcuți indiferent prin ce metoda. Și în zona am se ăștia care nu sunt fotomodeli și sa vezi ca te crucești dacă vezi câte femsi au avut. Tocmai ți-o răspuns ieri un user ca, cunoaște pe cineva care e urat și fu. Toate ziua! Vrei dovezi video, ce vrei de nu pricepi? Asta cu Alpha nu mai copii în generala o discut, tu ești om în toată firea și vb desofe beta și Alpha, nu te ai maturizat deloc, absolut deloc! Este impardonabil la vârsta ta sa aduci discuții despre Alpha și beta. Nu din cauza figurii tale nu ai primit validare ci din cauza mentalului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Vezi ca greșești men. Pampalau înseamnă o persoana lipsita de personalitate. O persoana fără personalitate este una... Nu vreau sa jignesc ca o sa jignesc și pe alții prin acest răspuns, dar ai înțeles tu ce înseamnă pampalau. Nu o spun eu. Ci :

https://www.google.com/......https?/url

Are legătură în totalitate cu lipsa personalității, nu prea vorbeste, nu se remarca, nu este interesant, este plictisitor și multe altele.

Prostia nu corelează totdeauna cu neatractia, sunt ogramada de fete frumoase și proaste și băieți fotomodeli și prosti
Nu toate sunt valide pe care le-ai enumerat. În rest ai dreptate, mai ales cu "SMECHER".
Este totuși dezolant și pueril pentru o persoana matura sa ne prezinte despre Alpha și beta, astea sunt discuții de ageamii las-o naiba.
Tocmai ți am spus ca am cunoscut o hair-stilista ce ma tunsese și era foarte frumoasa dar era prostănaca, asocia căderea parului fratelui ei cu internarea la spital, adică tuturor care le cade parul din cauza asta le-o căzut parul nu din cauze autoimune și multe altele cum ar fi cele genetice.
Eu îți expun realitatea tu generalizezi cu figura, nereușitele tale și le asociezi cu a tuturir bărbaților care au o figura de fraier =)) este strict experienta ta subiectiva! Nu a tuturor, asa ca natura umana = SHIT. Uite ca colegul are copii cu o girafă, dacă vezi ce gat de strut are te crucești.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta e nu ai ce sa faci. Și eu as vrea sa fiu smecher, valabil, playboy la femei dar sunt un tip simplu. Fiecare cu norocul lui în viata. Ce chestie ți-o declanșat depresia? Ca tu nu ești curtat de femei, și treci mereu neobservat dr către ele și ca pe prietenul tău îl curtează toate în detrimentul tău? Sa știi ca, chestia asta rămâne în subconștient și este un factor ce poate declanșa depresia dacă ești predispus. Sau ce o declanșat-o? În medii favorabile s-a produs sau?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Nu e nimeni obligat să ia gândirea ta drept etalon.
Dacă unii nu vor să creadă că fizicul e proba eliminatorie, lasă-i să creadă asta, nu încerca să le impui tu modul tău de gândire.

| Drimmero a răspuns (pentru Mosotti):

Unii nu pot iesi din hainele ipocriziei, asa sunt ei construiti si nu ai ce sa le faci, pe net dau bine mesajele de 'incurajare' precum ''fizicul nu conteaza, fii fericit cu cine esti", dar realitatea e altceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Acelea sunt propriile sale proiecții. Ale lui Mosotti.