| Mosotti a întrebat:

Ce parere aveti de femeile care stau cu burtosi care par neatractivi?
Parerea mea este ca de fapt figura lor atrage, emita multa masculinitate, nu ma refer la aia cu bani, ma refer la oameni de rand.

De ex prietenul meu alfa are 14 kile in plus, are putina burta, corp nelucrat, dar atrage de rupe si acum la 43 ani.
Atrage mult la figura.

Si ce parere aveti de baietii care atrag, dar din cauza anxietatii sociale, au de pierdut in relatiile cu femeile, credeti ca fetele ii plac si asa? Ar sta cu ei? Eu zic ca da.

203 răspunsuri:
| Mosotti explică (pentru anonim_4396):

Am vazut lista de medicamente, mai ai si alte scheme de trat, alea nu-s toate, ai mai multe sanse, nu te limita doar la alea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Eu am cunoscut și o tipa frumușela frizer la care am fost de câteva ori sa ma tund, tipa îmi explica ca fratele ei a stat mult timp în spital și i-a căzut parul de la stres. Și eu avusem probleme cu parul, îmi apăruse ca o moneda o porțiune fără nici un fir de par ( alopecie arata) și ma întrebat și tu ai fost la spital? Deja mi-am dat seama ca tipa e proasta de pute, de parca toți care au probleme de genul li se trage ca au fost internați la spital rolling on the floor nu ca sunt probleme de stres psihosocial, probleme autoimune, probleme cu tiroida, și cele genetice, pentru ea toți trecuse prin spitale care avea problema de genul. Părerea mea este ca aberezi men, și încerci sa induci ceva ce nu reflecta realitatea ta, după cum vezi un user a răspuns ca ala era nașpa și... Multe tipe. Viata bate cartea citita de tine, și alte chestii eronate, inclusiv toate filmele posibile, viata nu este în concordanta cu ce ai citit tu, și fizicul este într-adevăr important, dar nu este asa de esențial cum îl percepi tu.

| Mosotti explică (pentru anonim_4396):

Pai multi useri nu cunosc natura umana, normal ca-s de acord cu tine majoritatea, dar daca ii urmaresti, ai sa vezi ca actioneaza dupa regula naturii umane chiar fara sa constientizeze.

| Mosotti explică (pentru Jus7t):

Are fizic, dar nu percepi tu, femeile il vad atractiv la figura, si daca ai vibe, tot atragi cat de cat fizic.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Femeile nu sunt atrase 100% de fizic, ca noi. Se uita la personalitate, comportament, inteligenta (pe langa bani si statut social, evident).
Un tip burtos poate fi foarte destept, atent, manierat, cunoscut, util, etc. Iar unele tipe sunt atrase de barbatii imperfecti, dolofani, usor agramati, limitati la minte, etc.
Cat despre barbatii cu anxietate, cred ca singurele lucruri pe care le atrag sunt depresii si datorii.

| Drimmero a răspuns (pentru Mosotti):

Corect, conteaza mult figura ta, o freza potrivita fizionomiei tale, sa fii expresiv, sa te duca papagalul, unul slab sau cu burta dar cu o fata atractiva poate sa atraga mult mai multe femei decat unul cu muschi dar urat la fata sa zicem ca tot se zice ac femeile prefera musculosii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

De exemplu în domeniul Psihiatric tu dai raspunsuri la superlativ, dar cu fizicul greșești. Ți am zis am o balenă ce sta cu un tip ok în curte, ambii au studii superioare, ambii au relativ același salariu, deci nu este din interes, o plăcea din liceu, și în liceu cam tot asa arata. Tu stai mult in casa, eu am umblat în multe tari și am văzut cum sta treaba. Excepții de astea chisr dacă tu nu vrei sa pricepi sunt tot mai frecvent întâlnite indiferent ca ne convine sau nu.

| Mosotti explică (pentru anonim_4396):

Corect, multi sunt stigmatizati daca-s bolnavi, ai dreptate, si asta vine tot din natura umana, ca natura vrea sa fie eliminati speciemenele neeligibile, si de aia sunt multi facuti sa ii marginalizeze, vezi? Tot din natura umana vine.

Iar aia ca lumea, sunt placuti de oameni de nu se poate, ca natura ii vrea pe aia in societate, sa aiba contact cu ei, sa se cupleze, sa perpetueze.

| Mosotti explică (pentru anonim_4396):

Pai multe tipe sunt cam inguste la minte, si ti-am zis de ce, tine de scopul lor natural, si in functie de asta si mintea lor e cum e, nu aveau nevoie de prea multa inteligenta sa faca si sa creasca copii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Pai mi-o zis unul ca, cum naibii are asta asa noroc la femei ca e urat! Pai trebuie sa fi idiot sa nu îți dai seama, sa nu ai fler, este evident ca tipul este un naspet ( schelet) unul cu ochii formați una doua își da seama. Și ala nu poate proteja o femeie ca nu mai dintr-o palmă se rostogolește 5 metri. Vezi, nu simți, este suficient.

| Mosotti explică (pentru NoTurbinaNoGood):

De aia multi prosti cocalari si rau au gagici misto? Ca se uita la inteligenta si caracter?
Conteaza si ce zici tu, dar pentru o relatie serioasa, insa daca nu ai fizic deloc la figura ca atractie, nu o mai intereseaza nimic la tine, decat daca e pe interes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Romancele poate și unele nu toate.
Sunt și femei extrem de inteligente care nu merge cu vrăjeală cocalarii lor, aia care tu ii tot lauzi. Daca sunt proaste sunt automat și victime dacă nu s atente.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Mosotti):

Crezi ca legumele cu care se combina cocalarii prosti, sunt gagici misto?
Eu am vazut doar proaste, care abia leaga propozitii.

| Mosotti explică (pentru Drimmero):

Corect, si eu avem muschi dar figura neatractiva, si nu se uita nici una la mine.
Si unu slab sau mai gras cu figura misto, atrage de rupe.

| Mosotti explică (pentru anonim_4396):

Bine, fie cum zici tu, contrazice tu natura umana daca vrei, ce sa zic.
Minte-te tu asa.
Sigur ca unii plac grasele, corect.

| Drimmero a răspuns (pentru Mosotti):

Ce inseamna pentru tine o figura neatractiva? ce trasaturi o fac neatractiva

| Mosotti explică (pentru anonim_4396):

Se percepe el urat, real nu e deloc, daca are succes la muieri.
Pai vad la prietenu meu alfa, ca, cu fizicu a rupt tot, chiar daca la inteligenta nu exceleaza, si e mai rau si agresiv in general, si nici bani n-are, are datorii! Salariu mediu doar, far studii superioare.
Dar atitudinea e buna, se leaga de figura alfa, are papagal.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Unii men nu toți. Majoritatea nu.
Aici nu este vorba de grase, ci de figura. Cum poate fi unul frumos care are strabism grav și ditamai cicatricea pe fata? Și are gagica faina! Betoniera de care îți spuneam eu este vecina cu mine și sta cu un tip slim.
Și în familie aveam de ăștia grași care aveau gagici destul de acceptabile fizic. Este o chestie și de mentalitate, nu toți au mentalitatea noastră din fericire.

| Mosotti explică (pentru anonim_4396):

Nu am zis de alea extrem de destepte, zic de majoritatea care-s cum sunt.
Desi sunt si alea destepte miscate de un alfa, ca le ataca la nivel inconstient, ca, refuza poate constient dar cu greu.

| Mosotti explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Nu conteaza ca-s proaste, sunt frumoase, si cam asta cont pentru cocalarii aia, sex, iubire, etc.
Ca doi prosti se inteleg.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Ultimul cuvânt pe care l-ai menționat îl ajuta de fapt. Cuvântul cheie este papagal, cheia succesului lui, nu figura.

| Mosotti explică (pentru Drimmero):

Figura care nu emite masculinitate, aia e neatractiva, figura din aia de tocilar care nu atrage mai deloc fetele, care-s invizibili pentru fete.

| Mosotti explică (pentru anonim_4396):

Pai de figura, sunt multe grase cu figura f dulce! Exista si exceptii, ai dreptate, cand unu cu cicatrice are pe una misto.

| Mosotti explică (pentru anonim_4396):

Pai papaglu se leaga si de figura care atrage cat de cat, ca daca un tocilar neatractiv face papagal, sa vezi ce iese.
Chiar daca nu atrage f tare, dar atrage cat de cat fizic, si cu papagal, sigur ca e okey.

| Drimmero a răspuns (pentru Mosotti):

In ziua de azi daca faci schimbari la tine nu prea mai ai cum sa arati execrabil, o tunsoare potrivita te schimba, parul facial la fel ti-l aranjezi in functie de fizionomia ta, te imbraci cu haine care sunt compatibile cu stilul tau, sa vezi cum brusc o sa fii alt om. Iti vor iesi in evidenta trasaturile

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Eu atrageam extraordinar de mult fetele, și nu aveam papagal. Vezi ca greșești! Nu este mereu figura în concordanta cu papagalul în vederea atracției laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Tu ai figura de tocilar?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru anonim_4396):

Dacă te iei după bârfe și trăiești după ele, mai bine îți faci harakiri.

| ForeverAlone97 a răspuns:

Sunt de alea care stau cu aia din interes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru sadrian46):

Ai dreptate.