| Mosotti a întrebat:

Ce parere aveti de femeile care stau cu burtosi care par neatractivi?
Parerea mea este ca de fapt figura lor atrage, emita multa masculinitate, nu ma refer la aia cu bani, ma refer la oameni de rand.

De ex prietenul meu alfa are 14 kile in plus, are putina burta, corp nelucrat, dar atrage de rupe si acum la 43 ani.
Atrage mult la figura.

Si ce parere aveti de baietii care atrag, dar din cauza anxietatii sociale, au de pierdut in relatiile cu femeile, credeti ca fetele ii plac si asa? Ar sta cu ei? Eu zic ca da.

203 răspunsuri:
| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

1.Pai ce parere sa am? E alegerea lor.
2.Nu prea vezi oameni frumosi cu anxietate sociala, ca se baga in seama lumea cu ei si se obisnuiesc usor.De obicei aia neatragatori au anxietate sociala, ca nu-i baga nimeni in seama si sunt goniti daca incearca sa se integreze!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate prietenul tău în comparație cu tine men are și statut social, nu sta în casa toate ziua. Femeile
niciodată nu vin ele la tine sa îți bata la ușa dacă nu te cunosc.

| Cheo0S a răspuns (pentru Mosotti):

Ma depinde ce intelegi prin Alfa.
Asta e un termen destul de vag si poate se aplica in scoala gimnaziala sau liceu.
Nu e bine sa crezi ca unu e alfa daca umbla cu fete, asa si eu credeam de multi ca sunt Alfa dupa sa descopar ca e prietenul ei ala gay.

Prietenul tau are carisma probabil, asta atrage.
Fizicul si carisma atrag la inceput numai ca oamenii sunt orbiti de chestiile astea superficiale si nu vor sa ti descopere caracterul daca nu le ai.
Pana la urma conteaza cat poti sa menti o relatie ca asa degeaba schimbi femeile ca sosetele.

| Seba2013 a răspuns:

Nodurile astea gordiane nu ma pun sa le desfac ci scot excalibur si le rup ca Alexandru cel Mare.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ba da, vin pocăitele cu o broșură și își dau viață veșnică în trei fraze.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Figura? Serios? Asta e concluzia pe care ai tras-o tu? Oare atitudinea nu are nimic de-a face aici? Legat de partea cu anxietatea sociala, ce daca au de pierdut? Nu vor avea harem, dar e suficient sa aiba UNA care sa ii vada cu adevarat pentru ceea ce sunt, nu o duzina. My 5 cents.

| LoveSleep a răspuns:

Parerea ta e mereu aceeasi, indiferent cate argumente ai primi. Nu are rost sa mai intrebi, Mosotti. Tine-te de convingerile tale, cu asta ramanem la sfarsitul vietii.
Ba dum tss.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru LoveSleep):

Din câte mi-au dat seama, acest Mosotti e o persoană destul de fixistă si orgolioasă, oricât ar nega el, și nu Mosotti, nu o lua ca și critică, nu-mi place să intru în polemici, ia-o ca o constatare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Măcar aici sa fie campion daca în realitate nu este. big grin

Răspuns utilizator avertizat
| Emma30555 a răspuns:

Eu nu am cunoscut tipi care sa sufere de anxietate. Pentru mine dacă nu știe sa poarte o conversație, dacă din cauza timidității se comporta bizar, dacă nu e deloc funny și nu e pe aceeași lungime de unda poate sa fie oricât de frumos nu m ar atrage. Un bărbat cu putina burta nu e ceva asa nasol depinde acum cum arata în ansamblul dar nu ar fi un factor de respingere, nimeni nu e perfect și oricum nu contează doar asta. Contează sa fi plăcut

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Am observat că ai o fixație pe figură, că ți se pare foarte importantă ca să atragi - caută Pete Davidson și spune-mi dacă ți se pare atractiv. Are cearcăne imense, acnee chistică și e bolnav psihic. Singurele lui atuuri sunt înălțimea și simțul umorului, iar de bani nu cred că se pune problema, că e doar un comediant și a ieșit cu tipe mai înstărite decât el. Caută să vezi ce istoric are într-ale dating-ului. El singur își spune că e ''ugly hot'' și toată lumea e șocată de câte ori apare cu o tipă nouă pentru că, deși nu e cu adevărat urât, iese cu femei foarte frumoase și fața lui pare dezordonată în comparație cu ale lor laughing e considerat de majoritate din altă ligă față de femeile alea, dar uite că totuși le atrage.

Mă rog, aș scrie mai multe, dar știu că o s-o ții tot pe a ta.

Sunt curioasă totuși unde atrag băieții ăștia cu anxietate socială... laughing că de obicei nu muncesc și nici rețele sociale nu au. Mă rog, cel puțin ăștia de pe TPU, că în realitate nu am cunoscut.

| StrongHeart a răspuns:

Ca sunt fete destepte si stiu ce vor de la viata laughing

| relian a răspuns:

Am zis ca nu mai ma bag in discutie cu tine, dar uite, vad multi pe aici care spun fiecare cate ceva, asa a zis sa zic si eu.

Femeile se uita la n barbat in primul rand la fata, la cum arata la fata acel barbat.
Cand spun femeile, ma refer la majoritatea la 99% asta le atrage pe ele, felul cum arata un barbat la fata.

Exact cum ai aratat si tu, degeaba ai tu corp frumos daca la fata esti urat, nu se uita nici una laughing
Aia cu burta daca au chip atragator vin femeile ca mustele. deci ai dreptate aici.
Nu o spun eu o spun observatiile, o spun femeile.Eu am discutat cu mii de femei si asa este, citisem si eu chestia asta, apoi am intrebat direct femei.
Ba am facut si probe laughing fa-ti un profil pe Facebook sau pe un website de asta de agata, baga o poza cu unu cu fata de barbat mortal, o sa ramai uimit.

Scriu mult dar nu am cum.Eram pe un webiste de asta romanesc femei barbati. Vorba ta si eu cam la fel nu am asa o fata f atragatoare,mai vorbeam cu una alta.Din intimplare, am dat peste cineva, aia cauta pe unu, ala unu avea o fata f atragatoare, la corp nu era cine stie ce.
Am luat poza aluia, vreo 5 poze, sa par mai credibil, am bagat la un profil si dai sa sune laughing
Nu o sa credeti sute de mesaje, fara sa zic nimic, fara sa le agat eu, au venit din astea de la 15 ani pana la mamaie de 60 de ani.
Tiu minte, era o femeie de asta 50-60 de ani, vai macatear mama laughing uite ca avem si noi barbati ca americanii laughing zice bv asa.Altele de astea dealde 15 ani scriua cas terminate dupa mine laughing adica dupa poza aluia.
Cea fost,tare de tot show, dar nici una, absolut nici una nu indraznea sa ma intrebe daca pozele is reale, sau sa dau camera laughing

Pe unele le luam la rost, le vorbeam urat, asta sa vad reactias lor.Isi cereau ele scuze laughing nu imi venea sa cred.
Aveam si eu pe una, vorbeam asa online.La un mom dat vad ca incepu sa se eschivez,ca merge la taicasu ca e bolnav,ca nu are timp bla bla.
Ea voia relatie serioasa.Zic e tactu bolnav, ia sa vedem si intru cu profilu de care zic la ea laughing pai ce a mai intrebat cum de mai gasit, ori cine esti., nici pomeneal, s-a pus la povesti cu ala, nu mai era tacsu bolnav.
Am duso asa vreo 2 saptamani,stii ce facea tipa? Pleca de la munca,fii atent sa vorbeasca cu tipu, eu normal a zis ca locuiesc in America si fusu orar e dif mare deci se invoia de la munca sa ajunga acasa sa poata vorbi cu asta laughing dar avea asta o figura, pai te atragea si pe tine ca barbat.
Nu era frumos, dar avea c eva magnet, am zis nu exista nimeni sai reziste.
Am icercat la nu stiu cate femei.
Ok revin cu alt comentariu, e prea lnng deja si se plictisesc oamenii

| relian a răspuns:

Ok am revenit.
Tipa cu tacsu bolnav am dus-o asa cu vrajeala vreo 2 saptamani,apoi am zis uite cine sunt,zic cu mine o lalaiai,tactu bolnav,munca,fus orar mare,zic cu asta era ok? Nui venea sa creada, a incneput sa planga laughing dar plangea ce pierduse, zic du-te cauta pe ala laughing

Ok, am verificat asa si pe o iubita de-a mea, de aici din America, a pus botu ca robotu laughing inenbunita dupa asta.
Am agata o alta tipa de la NY, frate aia a fost jale, m-a tinut pana la ora 3 dimineata,nu ma lasa nicicum,voia sa ii dau nr d e telefon,voia atunci s-a ia avionu si sa vina la mine,adica la ala din poze,ala, adica eu, laughing i-am zis ca locuiesc in Las Vegas, zice acu viu, ma scosl si ma duc la aeroport laughing pana la urma ma doborase somnu, i-am zis femeie nu-s eu ala is pozele altuia.

Zice, tu cum arati? Iam aratat poza, femeia ok nu m-a injurat, a zis ca is ok si eu, iar daca vreodata am drum pe la NY iese sa si-o traga odata si cu mine, numa asa de proba laughing

Ultima ce am agatao cu poza astia stii cine a fost? Nu o sa credeti.Anca Palimariu, aia ce prezenta meteo la pro tv laughing stiu multi o sa zica ca mint laughing
Frate, am intrat cu Liviu, asa am zis ca ma numesc.Ba esti nebun,dupa cateva secunde ce i-am scris lu asta, a si raspuns,esti nebun laughing numi venea sa cred. Zice vai cine esti? I-am zis is Liviu locuiesc in Las Vegas,miai atras atentia,esti draguta bla bla.
Cred ca sa udat toata laughing pe pariu. A spus ca este in pauza, era la munca la PRO tv, am mai stat la povesti vreo cateva zile cu ea,apoi ma plictisii,nici asta nu mi-a cerut camera sa ma vada,nu indraznea,nu voia sa dispar,, apoi i-am zis cine sunt si dusa a fost, ea voia pe Liviu nu pe mine, voia pe Liviu barbatu mortal, barbatu fatal laughing

Deci absolut toate femeile se uita la fata unui barbat.Aici de data asat ai nimerito.Deci din observatiile mele si din ce citisem de la cei care se ocupa, adevarul asta e.Fata e ce conteaza pentru femei, poti avea si burta trec peste, poti sa fii si prost trec pestelaughing.

Restul ce zic unia pe aici, bat campii, nu stiu ce vorbesc. Femeile se uita prima data la fata barbatului.
Am aratat pe viu la ce se uita femeile.Am intrebat iubitele ce le-am avut la fel au zis,prima data se uita la fata,aia le atrage pe ele,barbatu sa aiba ceva anume ce le atrage.
Barbatii se uita la sani si la fund la femei,prima data, apoi la fata si restul.

Care vine cu povesti,are ala papagal, ori cai destept,ca nu stiu ce rahaturi, astea is povesti.
Dar nu e vorba de frumusete la barbat, este de atractie, are ceva ce le atrage.
Uite un barbat ce este urat dupa mine, dar atrage femei.Actorul ala american cu nasul naspa, Adrien Brody,are corp frumos, dar are nasu mare si asa carn, a jucat el in Predators si alte filme.
Pai ala atrage femei la greu, are ceva la fata, nu stiu ce, dar atrage.Am intrebat pe o fosta iubita, ce parere are de actorul asta, a zis cai place f mult cum arata laughing
Ca o atrage, are ceva ce o atrage.
Deci este vorba sa ai ceva ce atrag femeile, iar daca mai ai si fata draguta, esti nu alfa 10 esti alfa 1000, Palimariu e deja pe tava laughing ba esti nebun, am vorbit cu Palimariu, aia ce nu-i ajunge nimeni la nas laughing aia ce se da lovita ca e si desteapta.
Adevarul e ca arata f bine.Mi-a dat poze esti nebun laughing adica lu Liviu,adica tot mie Poze ce nu erau pe net,bine poze normale,i-am zis sa faca poza acolo la protv a facut,esti nebun pe bune laughing trebuie sa fac masca cu liviu asta si ma duceam la Palimariu,era deja uda,nu mai vedea, nu mai auzea laughing

| Pnin a răspuns:

Oh iar discuția asta happy
Se numește carisma, fler, sex appeal, in unele cazuri are doar o atitudine care te face sa te simți în siguranță psihic și sa simți că cu el totul e stabil și femeile asta caută nu trăsături faciale.
Nu știu de ce aveți unii impresia că femeile se uita doar la fizic când faptul că majoritatea oameni se înmulțesc va contrazice. Majoritatea oamenilor nu sunt frumoși și au alte atuuri.
Dacă suferă de anxietate socială și spune că "atrage" minte. Oamenii frumoși intimidează, nu sunt intimidați.

| Mosotti explică (pentru Drimmero):

Mdaaaa, poti sa pui pe tine si aur, daca figura nu atrage macar cat de cat, adios.
Nu am zis ca sa atraga ultra, e de ajuns cat de cat si este okey.

Sigur ca apoi conteaza si ce zici tu, sunt un atuu in plus, dar dupa ce figura atrage cat de cat.
Desi la strand cu parul valvoi, esti ochit de fete si fara frizura, haine si ce zici tu acolo, asa ca aia e.

| Mosotti explică (pentru anonim_4396):

Logica ca atrageai ca figura ta atrage! Chiar daca nu de nota 10 dar atrage.
Dar am zis si eu ca nu mereu sunt legate papagalul de figura, pentru ca de multe ori nici nu ai nevoie de papagal daca arati bine (asta nu am mai zis), poate chiar am gresit cand am zis ca e asociat papagalu cu figura.

Un baiat bine, discuta normal, nu are nevoie de vrajeli si papagal ca sa aiba pe una, o agata foarte rapid cu discutii banale si atat, fara nimic in plus.

| Mosotti explică (pentru anonim_4396):

Nu, eu am o figura neatractiva si o aveam mai feminina putin, ca altfel nu imi explic cum am fost invizibil pentru fete. Dar asa ca om arat normal si okey. Mda, m-au vrut cinci femei in toata viata, dar nu-mi placeau mie cum aratau.
In schimb ma placeau homosexualii, muream de ras.

| Mosotti explică (pentru sadrian46):

Ai dreptate, nu trebuie sa ne luam dupa barfe si informatii neverificate.

| Mosotti explică (pentru FilosofulDepresiv2022):

1 - Da, ai dreptate, e alegerea lor, dar in general aleg asa fie ca ala atrage puternic cu figura deci e mascul alfa validat de ele, fie din interes.
2 - Ba da, vezi si oameni frumosi cu anxietate sociala, pentru ca anxietatea sociala e o boala, iar boala nu tine cont de frumusete si nu trebuie sa aiba un motiv de mediu sa apara neaparat.
Cati afla n-am vazut eu la spital cand ma duceam la psiholog cu anxietati, depresii si erau internati, etc, si dupa ce se tratau, erau okey.

| Mosotti explică (pentru anonim_4396):

Are o p.a statut social, nu are studii superioare, e agent de vanzari, nu are bani, are datorii, salariu mediu net, n-are masina, are doar un ap cu 2 camere mostenit de la parinti, dar asta au multi, nimic mai mult.

N-a avut niciodata statut, chiar le zicea la femei "fata, eu nu stiu daca maine pot sa-ti pun o paine pe masa, am sal mic, nici bacu nu-l am", ele "NU conteaza, te vreau asa cum esti, tu contezi, nici eu n-am sal mare".

Asta este!

Iar programatoru saracu..cu statut si tot, cucu bau, e invizibil pentru femei, chiar una a zis "decat cu asta mai bine cu un vanzator dar sa ma atraga, ca bani am eu, nu ma int banii".
Era una careia i-am facut eu cunostinta cu el, si culmea, era si ea tot softista cu bani ca el.

| Mosotti explică (pentru Cheo0S):

Nu e vag deloc termenul de alfa, alfa inseamna baieti cu figuri foarte atractive, si bineinteles ca astia in general au si atitudinea necesara.
Nu prea exceleaza la inteligenta si caracter in general, nu toti, dar majoritatea.

Ca e gay sa nu, asta e alta treaba.

Pai da, fizicu si carisma atrag la inceput, si aia e cheia ce deschide usa, daca nu le ai deloc pe alea, nu mai apuci sa vrea sa descopere caracterul.
Si apropo de caracter, de aia stau multe cu frumusei cu caracter mai prost? Ca le int caracterul?

Chiar aici a fost un caz, un baiat vine si zice ca era una pe care el o placea dar ea nu il vroia, si desi el era cu caracter si mai destept, ea s-a dus la unu mai prost si mai rau, si chiar se mira de ce, a pus aici intrebarea, dar tot el a recunoscut ca da, ala era mai aratos.
Si i-am explicat eu de ce.

Tu te pui cu natura?! Ce naiba mai, vad ca multi incercati sa va puneti cu natura si sa-i ignorati legile.

Alfa schimba femeile ca pe sosete pentru ca rolul lui de la natura e sa f cat mai multe, rolul barbatului e asta, de aia i s-a dat nivel de testo f sus.
Si daca se poate, asta face, in final o sa-si aleaga pe una misto cu care sa faca familie, dar o va insela pe aia tot asa, ca-si permite, majoritatea asa-s, e mai nesimtit, mai asentimental, mai dur, mai rau.

Evident ca in final pentru o rel serioasa conteaza si alte calitati, aici ai dreptate.
Insa de multe ori femeile vor baietii rai din pacate.

| Mosotti explică (pentru ForeverAlone97):

Da, stau cu aia din interes daca nu atrag cu figura masculina.

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru Mosotti):

Sau asa

| Mosotti explică (pentru GabiDumitrescu):

Pai f serios, nu eu am tras concluzia ci realitatea iti arata asta. Ce e frumos si lui dzeu ii place, nu sti vorba aia?

N-ai vazut ca si femei si barbati f multi le place de cineva doar ca-l vede?! Si dupa aia afla ce are in cap, caracter, atitudine.
Normal ca are si atitudinea de a face, ai dreptate, insa in general aia aratosi au si atitudine, ca de fapt o figura aratoasa emite ca are si atitudine, ca e barbat adevarat.

Si in liceu, facultate, servici, cand e unu misto, sa vezi cum majoritatea femeilor nu stiu cum sa-i intre in gratii, chiar daca nu-i stie inca atitudinea.

Toate astea le verifici in realitate, nu le-am inventat eu.

| Mosotti explică (pentru anonim_4396):

Aaaaoleu, incepi sa faci sa iau si 1 % ala ca nu esti marfil, EXACT asa zicea si celalalt user.
Mai in gluma mai in serios o zic.
Desi recunosc ca nu a zis ca-s orgolios, dar tot pe acolo ca si fel, zicea ca ma dau mare si ca-s arogant, fata sa verifice ce am zis, desi era verificabil mai ales pe aria medicina.

Si exact asa facea si celalalt user, nega natura umana, zicea ca nu e asa cum zic eu cu relatiile.

Sau poate e sora ta aia cu celalalt user, nu stiu, poate va asemanati la fel de a fi, ca am intalnit si asa oameni.
Gandeau la fel, nu stiai care e unu si care e altul, erau frati. Si tot asa, aveau conturi pe FB fiecare, bine, pe aia ii stiam personal.

Nu conteaza domne fizicu, dat toti va uitati dupa fizic, absolut toti, si femei si barbati! Cum vedeti un barbat bine, cum cadeti pe jos majoritatea femeilor, nu toate ce-i drept.
Si cum vede unu pe una f misto, e ud tot, nu stie cum sa o abordeze.

Si exact asa facea si celalalat user, ii ziceam ca nu-s asa cum zice, ea zicea "ba da, esti".
Eu nu am cum sa nu sustin o realitate, asta e, asta nu e orgoliu.
Orgoliu e cand zici prost, ceilalti iti explica cu fapte si tu negi, sau te superi ca iti zice.

| Mosotti explică (pentru anonim_4396):

Eu nu vreau sa fiu nici un campion, ce zic aici zic si in real.
Adevaru este ca sincer eu am invatat de la cineva astea cu natura umana acum 5 ani, nici eu nu constientizam, eu vedeam ce se intampla dar nu intelegeam de ce.
Este un user de pe softpedia care posteaza si aici, dar mai rar, mi-a zis de psihologia evolutionista si altele, tot ce zicea, coincidea cu realitatea.

Adica nu ma dau eu ocean ca le-am gandit eu.

Sa nu intelegi gresit, eu nu vorbesc acum de oameni cat de cat medii atractivi, ca tu la aia te referi, eu ma refer la oameni total neatractivi.

Uite, mi-a dat si un dictionar pleistocen, sa vezi si tu cum coincide cu realitatea ce scrie acolo:

Iti dau link, ca nu are sens sa pun aici ca e mai lung.
Iti da traducerea, de ex ce inseamna barbat care stie ce vrea, sau ce inseamna barbat care e carismatic, deci ce calitate se ascunde in spate si de ce asta atrage femeile.

https://easyupload.io/er8vlx

| Mosotti explică (pentru Hyacinth):

Ai zis foarte bine, aia mai a porci asa, sunt mai badaranei, DAR tocmai prin asta pot sa atraga, ca-s baieti rai, culmea.

Nu conteaza ca atragi sau nu, poti avea anxietate sociala ca boala in sine ce trebuie tratata.