| Mosotti a întrebat:

Ce parere aveti de femeile care stau cu burtosi care par neatractivi?
Parerea mea este ca de fapt figura lor atrage, emita multa masculinitate, nu ma refer la aia cu bani, ma refer la oameni de rand.

De ex prietenul meu alfa are 14 kile in plus, are putina burta, corp nelucrat, dar atrage de rupe si acum la 43 ani.
Atrage mult la figura.

Si ce parere aveti de baietii care atrag, dar din cauza anxietatii sociale, au de pierdut in relatiile cu femeile, credeti ca fetele ii plac si asa? Ar sta cu ei? Eu zic ca da.

203 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Psihologul ce ți-a zis?
E de aceași părere cu tine: că fizicul e proba eliminatorie?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

În concluzie... dacă ai un pic de noroc, nu numai la femei, cât și în viață...alta e.winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu are rost sa o mai lungim. Fiecare cu avioanele lui.

| chuckmanson a răspuns:

Personal ador fetele grase și de regulă le prefer celor slabe. Nu e de mirare că sunt și femei care preferă bărbații supraponderali. Oamenii au nevoie să înceteze să stigmatizeze oamenii pentru aspectul lor fizic și să înțeleagă că fiecare poate avea o relație consimțită cu cine vrea.
Am avut și eu anxietate socială și aș spune că da, dacă iubești cu adevărat pe cineva o să îi susții, dar știu din experiență că în astfel de situații e mai bine să te preocupi de sănătatea ta mintală decât de relații.

| relian a răspuns (pentru Mosotti):

Daca multi spun ca altceva le atrag pe femei, atunci nu ai ce le face.Eu am intebat femei fata in fata,daca o femeie iti spune ca la aia se uita,ca le plac barbatii aratosi la fata,barbatii care prin expresia fetei le atrage,mai mult ce sa le spui.

Sa intrebe ei femei,dar nu pe net, sa le intrebe asa fata in fata si alea sa nu aibe a face cu ei, adica sa fie doara cunostinte ori prieteni.

Ca de intrebi pe una la care vrei sa te dai, aia normal ca te ia cu alte abureli, cu povesti, vraja marii laughing Deci trebuie sa stii si pe cine sa intrebi si cum sa intrebi.

| Mosotti explică (pentru anonim_4396):

Ai ma, vorbesti si tu, ma dezamagesti, pai nu conta ca ma baga pe felie sau nu, ca m-a bagat, alea ii ziceau "nu imi place de el...", ca el le intreba ce parere aveau dupa aia, acum nu ma mai intereseaza, zic inainte cand eram mai tanar.
Degeaba te baga pe felii daca nu atrag. Naspet nu-s pentru tine, asa ca om am zis ca-s foarte okey, ti-am zis si inainte sa vezi poza.

Aveam standarde medii, chiar multe femei de top nu ma atrageau.
Aia cu saliva n-are treaba ca nu s-a ajuns la pupat si am refuzat, nici nu s-a ajuns acolo, refuzau intalnirile, ca eu le ziceam sa ne intalnim in alta zi daca vor, adica la petreceri sau unde ma duceam cu el, cand multe fete erau libere la 17-25 ani.

Tu ai citit ce a scris relian? A scris ceva ce confirma ce spun eu.

Si daca zici ca majoritatea sunt cuplati, mda, atrag majoritatea mediu, la mine poate figura emite si ciudatenia mea, ca-s altfel, si inconstientul lor percepe ca ceva nu e in ordine.

| Mosotti explică (pentru anonim_4396):

Eu am stat in Germania peste 2 ani, deci am vizitat alta tara, si da, acolo fetele-s foarte multe naspete, dar nu ma atrageau deloc!
Nu am zis ca nu-s si exceptii, ai dreptate in exemplele care le dai.
Sau oricum cei de care zici tu sunt mai putini decat majoritatea.

Si depinde si ce inseamna "uratica", ca de ex si nevasta prietenului meu alfa, si matusa si mama o vedea urata, dar eu o vedeam destul de misto, dar si altii.
Eu nu am zis ca trebuie sa te atraga 100 %, ca ar fi absurd, nu am zis ca trebuie sa fi de top, am zis ca trebuie doar sa te atraga mediu si ajunge, si cum multi atrag mediu, e cum zici tu, ii vezi cuplati.

Insa sunt oameni care nu atrag deloc, la aia ma refer.

Ma, am zis! Poate figura mea emite ca mentalul meu e defect, ca este, o recunosc. Deci mda, ai dreptate, dar tot fizicul emite mentalul pana la urma, detecteaza ca-s defect.
Pai si mama a observat asta de mic la mine, se vedea ca nu-s in ordine.
Deci s-ar putea ca mentalul sa fie cauza de fapt, cum zici tu.

Dar o punem tot la fizic, ca daca mentalul era ok, figura nu emitea defectiune cumva, chiar daca tie nu-ti pare, detectia se face la nivel inconstient si simti ca nu te atrage, nu sti de ce.
Ca ele nu ma plac de dinainte sa auda cum vb, ce vb, caracter, inteligenta, etc.

Si atunci se explica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Deci tu practic nu ai avut nici un sărut cu femeie niciodată, faci fata unei depresii covârșitoare și totuși nu ai pus niciodată o întrebare legata de suicid. Bravo!
Da, se poate și cum spui tu, dacă tu spui ca s-a încercat și tot nu a ieșit nimic atunci te cred. Oricum eu nu sunt în măsură să judec, fiecare om are probleme. Alea de 17-25 sunt relativ niște copii, targetul tău în momentul asta trebuie sa se încadreze într-o alta categorie de vârstă, femeile mai mature nu pun asa mult aspect pe fizic ca cele de 20 de ani, au trecut prin destule încât sa realizeze ca nu acest aspect este fundamental în cunoașterea unui partener. Eu cred ca, cauta mai mult stabilitate emoțională la un bărbat și financiara, maturitate, astea ii pot creaa un comfort și siguranță.
E ok dacă te am dezamăgit laughing
Cele care nu au învățat din greșeli înseamnă că le vor tot repeta, ca nu învață din propriile greșeli, alegeri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Cred ca te ar cinsti grav dacă ar afla ca ai o parere asa bună despre el, dar cred ca știe și el acest lucru.
Da, alea din Germania sunt urâțele am văzut și eu, ale noastre sunt foarte frumoase!

| Mosotti explică (pentru anonim_4396):

Pai da! Pampalau inseamna un om fara personalitate, si tot ce zici tu, dar asociat este si ca e molatic cum scrie in dictionarul pleistocenic, si incapabil sa apere familia la o adica.
Ca asta se vede in fapte.

De exemplu, fosta prietena a programatorului (a avut si el una de carton pe interes, ca el se lauda ca o sa faca afaceri si aia s-a dat la interes), zicea ca e pampalau, ea statea la parter, si copii de 12-13 ani veneau la geam si isi bateau joc de ei.
El NU lua atitudine pentru ca ea nu-l lasa pentru ca stia ca-si ia bataie de la aia chit ca el avea 22-23 de ani, si asa era.

Si tot asa cum zici tu, nu prea avea personalitate, sunt legate una de alta.

Un barbat adevarat iesea si rezolva rapid problema, pai ea a zis "daca stiam ca e capabil, il lasam, altfel nu am chef sa-mi faca mai multe probleme decat am".
Ca daca barbatu adevarat iesea la ei, aia nu se mai apropiau de geam, daca iesea asta la ei, pe langa ca lua bataie, dupa aia aia faceau mai rau.

Ai dreptate, prostia nu se leaga neaparat de neatractie. Poti fi si urat si prost, insa s-a constatat ca aia frumusei foc, foarte multi nu exceleaza la minte, adica cumva poti asocia frumusetea fizica cu neinteligenta, insa nu in toate cazurile.
La multi din astia nu le place cartea, nici prietenului meu alfa nu i-a placut cartea.
Si asta vine din faptul ca lor nu le trebuia prea multa inteligenta ca sa dea cu pumnu sa apere familia si tot, deci tot din ancestral vine.

Si la femei, pai du-te la fac de mate sa vezi ca majoritatea-s uretele.
La informatica si tehnice vezi mereu putine femei, pentru ca ele nu exceleaza in logica si inteligenta, ca nu aveau nevoia de ea in scopul lor natural.
Si la limbi straine majoritatea-s frumusele foc, nu ca la mate si la politehnica.

Da da, figura! Majoritatea femeilor misto nu prea exceleaza la minte (nu am zis ca toate), multe femei uratele insa da! Asa ca stilista aia, era misto dar prostuta.
Si daca ai sa analizezi, ai sa afli asta, ai sa afli ca e generalizare relatia asta frumusete-inteligenta sau prostie, uratenie-inteligenta sau prostie.

Si de ce femeile misto foarte multe nu exceleaza in minte? Tot ca la barbati, ca NU aveau nevoie de prea multa minte ca sa faca si sa creasca copii.
Totul au origine si explicatie din natura umana.

Sunt chestii pe care voi multi nu le observati sa faceti niste legaturi, dati niste exemple uneori exceptii, si aia din unele video au bani, sa nu crezi tu ca una misto sta cu un nasol asa moca, sau ca el are 70 ani si aia 40.

Nu auzi "degeaba e frumos daca e prost", tocmai ca se stie ca f multi frumosi sunt cu mintea mai scurta.

Sau ala fara maini si fara picioare Vujicic ala de e celebru, tu crezi ca aia frumoasa si sanatoasa sta cu el asa aiurea? Ala are bani.

Natura umana este f bine facuta de natura ca sa-i serveasca scopurilor ei, chiar daca de f multe ori e in detrimentul confortului nostru.

| Mosotti explică (pentru anonim_4396):

Esti un om simplu mediu atractiv care atrage femei, nu esti de nota 10, asta e altceva, dar nu conteaza asta, ajunge si cum esti.
Mie genetic s-a declansat depresia dupa cum zic medicii, am avut gene defecte si la 16 ani a inceput lent dar sigur depresia care a tot avansat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

De acord cu tine in afara de

"Nu auzi "degeaba e frumos daca e prost", tocmai ca se stie ca f multi frumosi sunt cu mintea mai scurta."

Nu ți-o spune în fata asta e adevărul, o cam face pe la spate. Asa ca ție personal nu îți va spune în fata" degeaba ești frumos dacă ești prost "

| Mosotti explică (pentru anonim_4396):

Pai ba da, ar trebui ca lumea sa ia realitatea de etalon, nu gandirea mea.
Ca ce zic eu se verifica 100 % in real.
Si exact ca marfil, vezi ce spun eu ca aiurea, adica tu marfil.

Eu le prezint tot ce e, ei aleg ce cred sau nu, nu le impun eu, eu ii pun sa verifice tot ce zic.

Si e normal sa ia realitatea de etalon, ca ii ajuta f mult in viata.
Ptr ca daca nu ia si daca vor sa creada vise, ajunge cum a venit celalalt aici "vaaaai eu sunt inteligent, ma comport bine, dar cu mine n-a vrut, s-a dus la ala raul dar...ce-i drept era mai aratos".
Deci omu nu prea stia ce se inatmpla.
Se mira, si i-am explicat, si a inteles, banuia el dar nu era sigur.

I-am explicat de ce, desi ala e mai rau si mai prost l-a ales pe el, acum macar omu stie despre ce e vorba.
Si omu a priceput ca vazuse ca se pupa cu realul, acolo e buba.

Dauneaza, ca sa stii ce de multe ori incertitudinea te ucide, "De ce, de ce? Ce am facut de nu se uita la mine? Cu ce am gresit?".
Evident ca omul tot incerca sa se apropie de ea, dar n-a putut, aia il tinea doar de amic.

Sau "am 30 ani si nu ma place nici una, de ce domne? ".
Si multi au din astea. Si unii care-s mai okey la mine, se bucura ca le explici, nu se supara, si te si verifica sa vada ce zici.

Sau "de ce m-a inselat, s-a purtat urat, pai eu eram bun, ma purtam f frumos, ii faceam toate alea, s-a dus la unu care e mai nesimtit, ce dumnezeu? Cum sa se duca la unu din ala?"

Ori auzi mereu oameni parinti "ete vecinu e softist, are bani, e cuminte, si fi-mea se uita la coate goale ala, cum dracu domne? E nesanatoasa la cap". Pai ala o atrage! Ala are atitudine de barbat adevarat.

Vezi? Si asta din nestiinta apar aceste intrebari.
Odata ce cunosti, dispar aceste intrebari si sti ce sa faci.
Si in loc sa te iei de fi-ta sa-i faci zile amare, o lasi in pace pentru ca sti ca e normal ce se intampla.

| Mosotti explică (pentru anonim_4396):

Nu e de aceiasi parere cu mine psiholoaga, ca si ea o ia cu comportament, cu atudine si altele din astea.
Dar cand s-a pus odata problema daca s-ar duce cu unul si i-am zis daca s-ar duce, zice "eete, ca e si frumos foc, ce sa-ti zic", adica nu era frumos si deci nu ii placea de el.

| Mosotti explică (pentru anonim_4396):

Era bine sa fie asa si sa nu fie real, mi-ar fi placut sa aberez eu, sincer zic.

| Mosotti explică (pentru Drimmero):

Exact, foarte bine zici, si aia incurajati observa ca nu se pupa cu realitatea, si se tot mira, vin si intreaba, iar sunt mintiti.

| Mosotti explică (pentru chuckmanson):

Da, depinde de om, am zis si eu ca-s barbati care plac fetele grase, de ca femei care plac barbatii grasi n-am zis, dar zic acum, deci ai dreptate.

Corect, daca iubesti cu adevarat, sustii acea persoana.

| Mosotti explică (pentru relian):

Pai multe si daca stiu ca le atrage figura, nu o sa zica, o sa te ia ca sufletu conteaza, deci multe or sa minta.
Nici nu trebuie sa intrebi, ca realitatea da raspunsul foarte clar.

Prietenu meu alfa rupe tot nene, de la 15 ani atrage si pana acu la 43, se uita femeile la el pana sa afle cum vorbeste, ce atitudine are, ce are in cap, ce comportament are.
Deci nu e clar? Ca are figura aia atractiva f masculina.

Si se generalizeaza, ca genetic femeile-s la fel programate sa placa.

Si eu oricat am vorbit de frumos, oricat de bine m-am purtat, orice am discutat ca am ceva in cap, eram neinteresant pentru majoritatea femeilor, deci iar e clar.
Si asa si prietenu meu programator care nu prea atrage.
Era invisibil pentru femei orice facea.

Si prietenu meu asta alfa nu face decat sa rada, sa glumeasca, sa faca panarama si e f bine, n-are bani, n-are masina, are datorii in schimb, are un sal mediu si atat, n-are nici facultate, deci iar e clar.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Știu că o să fiu puțin off-topic dar mă asum.
Dacă ai resentimente față de acea persoană, contacteaz-o și încearcă să faci pace cu ea, să vă rezolvați conflictul.
Ai afirmat despre tine că nu ești o persoană ranchiunoasă dar prin faptul că încă îți aduci aminte de acea marfil și cu lux de amănunte toate detaliile, asta înseamnă frustrare.
Eu nu te-am jignit niciodată cu nimic. Tu, prin presupusa asemănare a mea cu ea, încerci să proiectezi acea persoană în mine.
Vrei să ți se spună numai ce-ți convine ție, ce vrei să auzi și să vezi.
În al doilea rând, un bărbat matur nu se vaită că a fost insultat de o femeie, mai ales în mediul online.
Nu demonstrezi cu asta decât slăbiciune și infantilism.
Și dacă s-a comportat cum afirmi tu că s-a comportat cu tine, degeaba n-o fi fost. Nu iese fum fără foc sau scânteie.
Eu nu concep ca cineva să se poarte urât cu o persoană așa, fără motive.
Un motiv sigur i-ai dat. Treaba e că tu ești o persoană care nu e capabilă să-și asume propriile greșeli, care ia rolul de victimă.
Ai zis că nu suporți răutatea dar tu de ce dai dovadă prin ranchiuna pe care i-o porți acelei persoane?
Poate "marfil" acum își vede de viață, se bucură de prezent și nici nu-ți mai aduce aminte de tine sau de site-ul acesta.
Eu cred că tu pătrezi aceste resentimente față de ea datorită faptului că nu te-ai răzbunat, căci consider că o persoană care poartă resemtimente este și o persoană răzbunătoare.
Am întâlnit cazuri de persoane care purtau ranchiună și apoi au căutat să se răzbune. Așadar ranchiuna merge mână în mână cu răzbunarea.
Tu ai avut vreodată un job?
Ai mers la serviciu?
Dacă șeful/șefa țipă la tine și te umilește, tu ce faci? Îi porți resentimente și cauți să te răzbuni?
Sunt oameni care au probleme mai grave decât ale tale și eu nu își consumă timpul și energia ca să-și plângă de milă și să se victimeze cum o faci tu.
Chiar dacă nu vrei să recunoști, dai dovadă de orgoliu, fixism și încăpățânare, duse la extrem aș putea spune. Poate nu ești conștient de asta sau nu vrei să admiți.
Ceilalți nu sunt obligați să accepte punctul tău de vedere așa cum nici tu nu ești obligat să-l accepți pe al lor.
Încearcă să accepți următoarele:
NU ai întotdeauna dreptate
Încearcă să fi mai maleabil
Încearcă să te maturizezi și să nu mai porți pică căci la nimic bun nu duce.
Ai zis că te bucuri de viață? Prin faptul că porți ranchiună nu prea se pare.
Un om care se bucură cu adevărat de viață, nu stă să caute nod în papură altora; un om care se bucură de viață e un om care s-a debarasat de trecutul său și merge mai departe, e conectat cu prezentul.
Dacă ai avea într-adevăr viață socială așa cum afirmi, ai povesti chestii din viața reală, de dincolo de computer, dar din câte văd nu ptea o faci.
Ce rezolvi prin faptul că-ți aduci aminte de trecut?
Ce folos îți aduce?
Și eu am fost șicanată la serviciu, mai ales la început, și eu am avut parte de tratament abuziv din partea unuia dintre foștii mei șefi dar nu stau să mă vait. Am înțeles de ce s-au comportat așa, am făcut pace cu ei și am mers mai departe.
Unde crezi că o să ajungi dacă porți ranchiună și îți aduci aminte?
Unde crezi că o să ajungi cu văicăreala?
Dacă zici că te bucuri de viață, bucură-te în adevăratul sens al cuvântului, nu doar în teorie și încearcă să distingi viața virtuală de cea reală.
Când ai stările acelea de frustrare, încearcă să faci o scurtă plimbare. Face bine.
Dacă dorești a crede în continuare că eu sunt "marfil" sau altcineva, nu ai decât. E alegerea ta dar te rog să mă lași în pace.
Vede-ți de viața ta cotidiană, trăiește și lasă-i și pe alții să trăiască.

O zi bună!

| Mosotti explică (pentru anonim_4396):

N-am avut sarut niciodata, una ca nu puteam din cauza ca nu suport, a doua nici n-a fost ocazia de una sa vrea.

De ce sa pun intrebare de suicid cand deja cunosc raspunsurile. Kitu e pregatit, daca situatia o ia prea rau, gata, kitu adica tot ce e necesar, ca na, eu nu-s omu care nici sa moara sa nu stie, cum sunt multi.

Am probleme cu vagoanele! Daca ai afla tot, te-ai cruci.

Acuma nu mai vreau relatii deloc, voiam inainte cand eram mai tinerel.
Te inseli putinel, femeia pana isi pierde si ultimul cm de frumusete tot la frumosi viseaza.
Pai avem noi o prietena de fam de 61 ani care zice "eee draga, ala e barbat bine, arata bine, eheee, si la 50 ani tot frumusei vroia, dar sigur, si cu ce zici tu stabilitate si altele.
Adica combinatie.

Insa acu deja is trecute, eu vreau una sa ma ataga mult fizic, asta e.

| Mosotti explică (pentru anonim_4396):

Pai stie ca i-am zis, cand il vad ca atrage ca aspiratoru cam orice, i-am si zis ca bravo tie ca ai figura aia misto.
Si e barbat adevarat! Are tot ce am zis eu ca are, si ca exprima figura, forta, agresivitate, bazare, stabilitate, descurcareala.

| Mosotti explică (pentru anonim_4396):

Normal ca nu zice in fata, dar zice, am vrut sa scot in evidenta ca se cam stie ca majoritatea frumosilor sunt mai scurti la minte, ca de acolo vorba asta.
Adica relatia frumusete-creier.

| Mosotti explică (pentru anonim_4396):

Eu am zis mai mult ca sa stie si altii cine este acea persoana si la ce sa se astepte de la ea, de aia am zis, nu conteaza ca-s barbat sau nu.

Si ca esti tu sau nu esti, daca ai vedea privatale, ai vedea ca nu avea motiv sa se poarte asa, un om cu caracter prost, nu are nevoie de motive sa se poarte urat. Insa nu se dau privatele, ca nu se face asa ceva, ce discuta omu acolo, acolo ramane.

Si pana la urma cum oi fi, cine ma place cum sunt, bine, cine nu, aia e, no problemo, eu tot ala voi ramane asa cum sunt.

Dreptate are ala care zice conform realului, daca se verifica ca in real asa e, ala are, zic asta oricare ar fi ala.
Nu am nici eu mereu dreptate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Ceva nu e ok aici.
Nimeni nu insultă pe cineva degeaba.
Probabil i-ai zis tu ceva ce nu i-a convenit.
Poate nu-ți dai seama sau nu vrei să recunoști.
Adevărul e undeva la mijloc.

| RAY a răspuns:

în 25 Noiembrie | AccountDeleted a răspuns:
E vorbă de caracter.

Nici măcar nu exista pe TPU daca nu cont pe TPU.
Omul asta moșcoti este condus de
1, partea instinctivă
2, partea emoționala
3, partea raționala
e ăștia care dau răspunsuri o fac rațional, si eu as spune ca nu prefer dulciurile ca bag salata te dar știm amândoi ca sunt povesti.

Si e si frumos sa spui ca te interesează de caracter nu de fizic, demonstram dracu si noi ca trăim într o lume idealista, tu știi asta.

Cat despre burtoși contează moaca cum o numești tu, degeaba ești slab si urat, eu am văzut multe fete atractive dar grăsuțe dar si slabe si urate

| Mosotti explică (pentru RAY):

Da, figura, eu asta am tot zis, ca aia conteaza mult, bine, nu doar aia, dar in mare partea aia e cheia atractiei.

| RAY a răspuns (pentru Mosotti):

Logic, dar sa nu uitam ca grăsimea faciala iți face moaca pătrata, eu as arata mult mai bine fără grăsimea aia mann

| relian a răspuns (pentru Mosotti):

Asa este.Cei care au o fata comuna,care nu are mai nimic sa sara in oochi,nu atrag mai nici o femeie laughing Deci esti ok,nu esti nici urat,dar nici frumusel,ai carateristici comune, nimic nu sare in ochi, esti pe dinafara laughing ramai fata batrana, barbatu femeie laughingnu se uita aproape nici una la tine, nici alea grase

| Mosotti explică (pentru anonim_4396):

Pai nu i-a convenit dar aiurea nu i-a convenit, cand a fost intrebarea cu cine ati vrea sa va vedeti de pe TPU, eu am zis cu RAY, si de acolo cred ca a pornit, ca eu si ea discutam pe privat chestii destul de personale de 2-3 luni.

Si dupa aia "aaa, cu proasta si taranca de mine n-ai vrea sa te vezi".
Se autosubestima, eu in primul rand ca niciodata nu am gandit ca e proasta, ca nici nu era din moment ce analiza comportamentele oamenilor, iar faptul ca era de la sat, iar nu desconsider oamenii de la sate, am si eu 9 rude la tara, si eu sunt de la tara de origine.
Degeaba i-am zis.

A avut o viata complicata si avea si multe complexe, razbunarea la ea a fost.
Adevaru e ca si eu am avut o viata nu prea okey, dar eu nu ma razbun pe altii ca nu au ei vina ca eu am avut probleme.

Razbunator ai dreptate, sunt, dar in cazuri mai serioase.
De ex daca ma bate cineva, sau face rau familiei mele.
Ranchiuna iar ai dreptate, port dar la neoameni care m-au tratat urat pe nedrept. Ma refer in real, nu pe net.

Dar orgolios sincer nu-s, si nici invidios.
Mai exista razbunare din invidie, nu doar din ranchiuna, unii se razbuna si ca altul are mai mult.

Da, prietenu meu programatoru e sanatos, lucreaza, are bani destui, are tot, dar ma bucur pentru el, nu il invidiez ca nu am de ce, nu ma ajuta cu nimic, in plus ce vina are el ca eu am fost damblagiu si n-am facut mai nimic incepand de la cariera pana la sanatate.

Aaa, ca-mi pare rau ca nu-s ca el, asta e altceva.

E, altii il invidiaza de exemplu.

| Mosotti explică (pentru RAY):

Normal ca ai arata mai bine, de aia trebuie sa slebesti, dar stiu ca nu depinde de tine asta.