| Mosotti a întrebat:

Ce parere aveti de femeile care stau cu burtosi care par neatractivi?
Parerea mea este ca de fapt figura lor atrage, emita multa masculinitate, nu ma refer la aia cu bani, ma refer la oameni de rand.

De ex prietenul meu alfa are 14 kile in plus, are putina burta, corp nelucrat, dar atrage de rupe si acum la 43 ani.
Atrage mult la figura.

Si ce parere aveti de baietii care atrag, dar din cauza anxietatii sociale, au de pierdut in relatiile cu femeile, credeti ca fetele ii plac si asa? Ar sta cu ei? Eu zic ca da.

203 răspunsuri:
| Mosotti explică (pentru relian):

Pai da, cam asa, prietenu meu asta alfa are o figura f atractiva, nu comuna, si aspira priviri de la femei de sparge! Parca are ceva pe figura aia.
Aspira de la 25 ani pana la femei de peste 50, priviri si admiratie, acum la 43 ani.
Asa cum atragea si la 16 ani, e ceva de te doare capu.

Si iti dai seama ca alea nu stiu dinainte ce cap are, ce caracter are, ce comportament are, vad ele dupa, si culmea le place si astea la el, ca e sociabil, glumet, etc.

Si mult neaga realitatea evidenta, zic ca eu o tin in prostie doar sa am eu dreptate, era bine sa fie asa! Sa aberez eu si sa nu fie asa.

Iar eu m-am dus la sala 6 ani, aveam corp lucrat si cucu, ca figura nu atragea mai deloc, era mai femina, mai de copil asa, in schimb atrageam homosexualii la greu, hahahaha, mooooor de ras.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ți s-au dat n argumente, chiar de la propriul tău psiholog, dar văd că insiști să îți susți teoria.
O faci dinadins sau?
NU figura atrage în mod special, ci carisma, vibe-ul, energia pe care o emană o persoană. Toate acestea în combinație cu fizicul atrag, nu doar una.
Uite de exemplu, eu am cunoscut bărbați frumoși dar care nu-mi dăteau un vibe safe. Cumva îmi inspirau ceva negativ, deși figura era de îngeraș, ceva gen "devil in desguise".
Am intuit a fi periculoși și până la urmă așa s-a și dovedit a fi.
Am avut o colegă de clasă frumoasă, cu trăsături perfecte dar comportamentul ei lăsa de dorit: avea o fire dificilă și din această cauză nici un băiat nu dorea să fie în preajma ei.
Observ că oricâte argumente ți s-ar aduce nu dai dreptate decât un sfert celorlalți, chiar dacă ți-au demonstrat, din experiența lor personală pe care o au, dat fiind că ei ies în societate iar tu stai în casă.

Mai documentează-te:
https://vitalitystudio.ro/corpul-uman-o-banca-de-energie/

| Mosotti explică (pentru anonim_4396):

Psihologul, ala de multe ori minte de rupe pacientul cica sa-l protejeze sa nu faca soc, sau nu stie, ala vrea sa-ti ia banii si cam atat, putini sunt dedicati meseriei.

De ex psiholoaga prietenului meu zicea ca vaaaai ca arata destul de bine el (cand el ii zicea ca nici o fata nu se uita la el), ca asa asa, dar daca o intrebai daca s-ar cuplea cu el, zicea nu, si el are calitatile de care zici tu, carisma, sociabil, vibe, glumet, pozitiv, vorbaret, prietenos. E, la el nu s-a uitat mai nici una.
Are figura de tocilar, de om care-i place cartea, e destept, etc. Mie ca om mi se pare ca arata foarte okey.

Normal ca atrage pachetul, fizic si cu restul, dar in general aia cu fizic misto, automat au si vibe, energie si carisma, se cam leaga intre ele.
Si nu stiu cum e ca intai la multi ne place de cineva inainte sa deschida gura si sa stim ce are, apoi afli altele.

Dar sigur ca nu poti sta cu un frumos care n-are nimic din celelalte, eu am zis in contextul in care se leaga toate intre ele.
Aia care arata bine dar n-au din celelalte, sunt anormali, au probleme psihologice.

Pai astia care vorbesc de mi-au tot zis aici, vorbesc pe buna dreptate, pentru ca ei atrag cat de cat toti! Si normal ca nu mai pun problema fizicului, nici nu-si mai dau seama ca, conteaza asa mult, si de aia pun accent pe celelalte elemente. Adica la ei diferenta o fac celelalte calitati, si au dreptate in cazul lor.

Cand ai ceva nu mai dai asa mare pret, ti se pare ca n-are asa importanta, cand n-ai vezi ce inseamna lipsa aia.

Deci tu ai dreptate ce spui, conteaza si celelalte calitati in egala masura.

Eu am vorbit de oamenii total neatractivi. Iar in cazul astora, situatia se schimba din pacate.

| Lukasssz a răspuns (pentru Mosotti):

Scuze ca raspund acum, dar asta e.
Uite Mosotti, noi suntem din generatii COMPLET diferite.Eu am 18, tu 40 si e complet NORMAL sa exista diferente.
Pe timpul tau conta doar cum arati, dar acum din cauza evolutiei umane, fetel isi mai doresc si situatie materiala buna (nu toate, altele le pasa doar cum arati) sunt extrem de multe exceptii.

| Lukasssz a răspuns (pentru Lukasssz):

Fetele*

| Mosotti explică (pentru Lukasssz):

Nu s-a schimbat nimic, genetica a ramas, femeile de cand sunt ele au vrut barbati frumosi, si am explicat de ce, nu e diferit nimic. Nu se schimba genetica si legile atractiei intr-o generatie.
Creierul lor reptilian nu stie de situatie materiala.

E de ajuns sa ai salariu mediu ca si ea, nimic mai mult. Daca te place mult, de acolo vine totul de la sine. Si apoi fac impreuna totul, casa, masina, etc.
Au pretentii mai mari cand nu te place, ca altfel de ce ar sta cu acel om?!

| Lukasssz a răspuns (pentru Mosotti):

Totusi exista si exceptii.De exemplu, unele isi doresc si frumusete si bani.Totusi eu arat destul de bine si nu am parte de fete, sti de ce? Pentru ca nu sunt sociabil si nici tupeist nu sunt!

| Mosotti explică (pentru Lukasssz):

Mda, tu ai o problema, ca nu esti sociabil, nu tupeist neaparat, ca vin ele la tine, stai linistit, insa nu esti sociabil, emiti respingere, emiti ca n-ai vrea prietenii, contact cu oamenii.
Dar in general aia aratosi au si multa sociabilitate in ei.

In general daca frumusetea exista, creieru e facut sa dezactiveze celelalte pretentii, ca natura a vrut sa se cupleze cu ala, nu a interesat-o de bani. Ptr ca ala emite ca are calitatile toate pentru a fi bun pentru perpetuare, sa protejeze femeia, copilu, teritoriu si sa aduca resurse. Figura lui zice ca nu lipseste nimic.
Ca inconstientul ei doar asta stie sa citeasca, nu altceva.

Da, pot exista si exceptii, dar putine, insa si acolo, daca atractia e mare, se taie aia cu banii, chiar ii da ea, doar sa fie cu el, te pui cu natura? Isi permite sa vrea si bani, cand nu se indragosteste, daca se inragosteste, adios.

Ca zice ea "daaa, e frumusel dar sa aiba si bani", asta da, dar asta inseamna ca nu s-a declansat atractia aia ca lumea, si atunci constientul poate decide si emite pretentii.

Cand s-a indragostit, constientul nu mai poate lua decizii, se suspenda, tocmai ca sa fi obligat sa faci ce vrea natura, sa nu iei tu la puricat "aaa nu e destept, aaa n-are bani, deci nu ma cuplez cu el".
De aia indragosteala iti ia mintile, asta e scopul, nu e intamplator.
Natura vrea sa faci copil cu ala! Si asta vei face.

| Lukasssz a răspuns (pentru Mosotti):

Aici ai extrem de multa dreptate.Eu sunt un tip solitar, nu imi place sa aud rasete/sau sa ma hlizesc degeaba sau chiar sa vorbesc.Da, am avut vreo cateva tipe care voiau sa aiba o relatie cu mine si crede-ma erau frumoase, dar le-am refuzat, fiindca nu imi place sa socializez si ti-am zis nu suport sa aud rasete( nu stiu de ce).
Cat despre copil, nu vream sa am.De ce? Pentru odata ce ai copile, adios viata, pa pa libertate, pa pa liniste, pa pa nopti dormite si nu cred ca pot sa cresc un copil la depresia pe care o am.Si de ce as face un copil daca nu ma simt in stare, nu vreau sa chinui un suflet!

| Lukasssz a răspuns (pentru Lukasssz):

Copil*

| Mosotti explică (pentru Lukasssz):

Ai avut tu o trauma candva de nu suporti rasete, sau o fi fost altceva, trasatura defecta de personalitate, nu stiu.

Nici eu nu vreau copil, nu ca sa nu-l chinui, dar ma incurca pe mine, eu vreau sa fiu cu femeia mea, sa ne simtim bine amandoi fara obligatii si probleme, nu sa aud tipete si alte alea, plus ca apar probleme si altele, femeia dupa aia sta doar in fundul copilului, si esti tinut de prost apoi, poate se mai si ingrasa si altele.
Dupa aia zici ca s-a maritat cu copilu, nu cu tine.

Si dupa ce il faci, pe la 15 ani te trezesti ca te da afara din camera, daca n-ai, zice ca nu esti in stare, esti bun doar cat ii dai, si altele de genu.
Nu am nevoie de asa ceva, ca sa am la ce sa bat ca la fasole, n-are sens.

| Lukasssz a răspuns (pentru Mosotti):

Foarte bine spus, mai ales chestia cu copilul.
Eu nu am avut traume, deci poate este din cauza faptului ca am autism.Asta este singura mea explicatie.

| Mosotti explică (pentru Lukasssz):

Pai cu copilul asa e, nu stiu ce casuna astia atata pe copii si ce vad asa simpatic la ei.
Eu vad ca sare, tipa, deranjeaza.

Vad simpatic un copil dupa 13 ani care deja sta locului si poti discuta cu el ca de la egal la egal, care nu sare, urla, etc.

Nu stiu daca ai autism, te-ai dus la vreun medic sa intrebi ce ar putea fi? Ca poate e o trasatura de personalitate, sau ai avut traume dar nu le-ai constientizat tu, iar la nivel inconstient, treburile s-au nasolit.

| Lukasssz a răspuns (pentru Mosotti):

Am fost diagnosticat cu autism!
Acum poti raspunde la intrebarea mea recenta? Te rog.

| Mosotti explică (pentru Lukasssz):

Daca ai fost diagnosticat, e altceva, inseamna ca ai.
Am raspuns la intrebarea cu liceul.

| Lukasssz a răspuns (pentru Mosotti):

Ok,mersi.

| acerr a răspuns:

Burtosii pe langa aspect neplacut, au ficatul gras! atentie la mancare.

| Mosotti explică (pentru acerr):

Nu e neaparat sa aiba ficatu gras, depinde cum merge, poate fi sanatos pe interior.

| acerr a răspuns (pentru Mosotti):

Ba da
mi-a zis un medic...cei cu grasime abdominala nici nu e nevoie sa faci analize. burta spune cum ai ficatul.

| Mosotti explică (pentru acerr):

Daca o fi zis medicul, asa o fi, eu il am pe vecinu obez de 130 kile la 1, 7 m, sedentar, 57 ani varsta si are analizele f bune si de ficat si de toate.

Si mama care e normoponderala, mananca okey, are si diabet si ficat putin mai gras.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce contează burta?
Figura e proba eliminatorie.
Ea emite calitățile ancestrale.

| oglindasultanului a răspuns:

Wow ai 200 raspunsuri aici rolling on the floor stai ca-s cam ametita si distrasa, nu am fost atenta, ce zici de comportamentu barbatilor astora? femeile se uita mai mult la comportament, cand este vorba despre o relatie.

| Mosotti explică (pentru oglindasultanului):

Intai iei un betasesc de 24 mg (sunt si alte concentratii, dar asta e cea mai buna) pentru ameteala, si apoi:
Este adevarat ca intr-o relatie serioasa se pune accent si pe inteligenta, comportament, caracter, intelegere, respect, si nu merge relatia fara astea, insa conditia eliminatorie este intai sa fie macar cat de cat atrasa fizic de acela (si el de ea), am zis cat de cat, nu sa fie adonis ala.
Daca nu e deloc atrasa, ori nu sta cu ala, ori il tine din interes.
Bine, nu e neaparat nevoie sa aiba burta ca sa nu fie atractiv, ma refer la figura, ca poti fi slab/gras si sa fie rezultatul acelasi.

Adica conteaza acele calitati dar dupa ce fizicu atrage cat de cat.
Ma refer la tinerete, ca la 55-60 ani nu mai conteaza fizicu, cont doar celelalte.
O sa vezi multi cu relatii, dar eu ma refer la aia total neatractivi, care-s mai rari. Ceilalti sunt mediu atractivi si este okey.