| NonZarek a întrebat:

Ce părere aveți de Huawei p smart 2021? merita având în vedere ca nu are serviciile google? Ma tentează sa cumpăr telefon însă nu știu ce telefon ar fi bun. Pentru baterie în mare parte ma interesează și sa fie de buget. Ceva recomandări? Părere despre telefoanele Huawei fără servicii google? Pot fi folosite?

4 răspunsuri:
| siriusblack98 a răspuns:

Am doua telefoane Huawei fara servicii Google pre-instalate. Modelul Huawei y6P (dar in culori diferite). Poti instala foarte usor tot ce tine de Google, nu este problema. Eu am instalat inclusiv Magazin Play pe ambele folosindu-ma de tutoriale pe YouTube.

| NonZarek explică (pentru siriusblack98):

Dar Ruleaza normal? Cu YouTube și Google cum e?

| siriusblack98 a răspuns (pentru NonZarek):

Functioneaza perfect la fel ca pe orice telefon nou. Daca nu eram multumit le faceam retur. Pe mine personal faza ca noile telefoane Huawei nu mai au suport Google m-a bucurat nespus. Acum pot cumpara un telefon foarte bun la pret de nimic. Iar cu instalarile il rezolv imediat si ies in castig.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sfat : nu lua produse promovate de vloggeri. DIN START nu m-as gandi sa il iau fiindca a aparut in piesa Fortzinni(care de altfel imi place, nu zic nu), dar nu e o idee buna sa cumperi ceva promovat pe bani si nu din intentia personala a individului. Si nu-mi spune ca nu de acolo il stii ca iti creste nasul!