| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti de jocurile video in cloud? Mai dureaza foarte multa vreme pana vor domina tipul asta de gaming, pana vom juca toti sau majoritatea asa? Ca mie mi se pare interesant si frumos ca a aparut asa ceva, dar nu cunosc pe nimeni care sa joace jocuri in cloud. Am multi apropiati care sunt pasionati de gaming, dar niciunul nu le joaca in cloud.

3 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Ca Stadia sau NVIDIA GeForce Now?

Imi pare o idee buna, pentru cei care nu vor sau nu pot sa cumpere un sistem de gaming care sa duca anumite jocuri.

Chiar daca in majoritatea jocurilor trebuie cumparate... mai intervine si viteza de internet, pingul, care mai mult ca sigur o sa cauzeze cate dropuri pe acolo pe imagine.

| yhertuhd5346 a răspuns (pentru DoarBogdan):

Pai descarcandu-le in cloud nu mai trebuie sa ti le instalezi de cate ori iti iei un calculator nou sau de cati ori iti resetezi Windows-ul si in plus nu trebuie sa le incepi de la zero.

| DoarBogdan a răspuns (pentru yhertuhd5346):

Tocmai mi-ai prezentat avantajele bine cunoscute? big grin