| RAY a întrebat:

Pentru pasionati de gaming, a aparut si laptop cu placa video 2080, eu ma intreb cum va fi cu temperatura, ce pareri aveti?

https://www.youtube.com/watch?v=VGtANXcJLJQ

2 răspunsuri:
| IonutR1 a răspuns:

Iti dai seama ca racirea va fi pe masura placii video. Tu de ce crezi ca este asa scump un astfel de Laptop? Nu doar placa video si procesorul sunt scumpe, dar si racirea lor este la fel. Ea se bazeaza pe niste tuburi de cupru(fiind un material foarte bun pentru conductia temperaturii), care sunt folosite si la racirea telefoanelor, si sunt mai greu de facut. Poti cauta pe net intreg sistemul. Bafta!

| RAY explică (pentru IonutR1):

Nu de astfel de ras am nevoie