| Marius131415 a întrebat:

Ce părere aveți de oamenii insistenți? Nu e enervant sa insiste cineva? Pe mine mă enerveaza la culme.

Răspuns Câştigător
| Crackman a răspuns:

Ii dai block si aia este

17 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Și pe urmă îți trece, sau rămâi așa nervos?

| Marius131415 explică (pentru sadrian46):

Mai ramai pentru cateva ore, pentru ca e stresant.De regula un om sanatos, matur psihic, se enerveaza pe moment cateva minute iar apoi ii trece?

| sadrian46 a răspuns (pentru Marius131415):

Mie îmi trece orice enervare provocată în decursul unei zile până a doua zi, după somnul de noapte. Rareori trece de pe o zi pe alta.
Dar dacă sunt pregătit, și e bine să fii pregătit, depășesc enervarea când ea se produce, sau în minutele următoare.

| Marius131415 explică (pentru sadrian46):

Dar daca va controlati gandurile, nu reusiti sa iesiti din ea mult mai repede?

| sadrian46 a răspuns (pentru Marius131415):

Tocmai asta am spu, asta am explicat mai sus. Dar gândurile sunt una, emoțiile sunt alta.

| Marius131415 explică (pentru sadrian46):

Pai daca iti controlezi gandurile nu ar trebui sa ti controlezi si emotiile? macar cat de cat, control emotional si intelectua,

| sadrian46 a răspuns (pentru Marius131415):

Da, cât de cât. Sunt tehnici. NLP.

| Frank51 a răspuns:

Depinde ce fel de insistență. Eu sunt mai puturos de fel și insistența prietenilor mei m-a ajutat să ajung foarte departe happy

| ReddY25 a răspuns:

Eu încerc sa-i ignor pe cât posibil

| SelenaTpu a răspuns:

Și pe mine ma enervează.
Aș avea multe de spus despre ei, dar sunt enervantisi neintelegatori

| SchituMinihopHop a răspuns:

Pai depinde putin si pentru ce insistă. Dar in general ma enerveaza si pe mine pentru ca nu imi respecta decizia.

| Marius131415 explică (pentru SchituMinihopHop):

Sa" iesiti la un suc" sau alte tampenii fara farmec hai o data la luna,ai si tu job, ai femeie, cauti solutii sa ti faci viata mai usoara, cauti n chestii sa faci ceva nou n-ai timp de iesiri mereu, ca asa te suna multi

| SchituMinihopHop a răspuns (pentru Marius131415):

Exact

| cvghuil a răspuns:

Ba da. Si pe mine ma enerveaza ca nu inteleg cand le spui odata hotarat ceva.

| Marius131415 explică (pentru cvghuil):

Sunt stresanți și cum scapi de ei?

| cvghuil a răspuns (pentru Marius131415):

Greu. Dar la un moment dat nu-i mai menajezi si spui hotarat: NU! Cu riscul de ase supara. Paguba-n ciuperci! La astfel de oameni nu le duci lipsa.

| Marius131415 explică (pentru cvghuil):

Trebeuie sa ai nervii de otel, astfel de oameni nu inteleg, la varsta de adult nu poti sa ii mai zici omului ca la 12 ani trebuie sa inteleaga el.