| Alexandru10marinache a întrebat:

Hello TPU! Am buzele uscate si ma enerveaza la culme. Aveti niste sfaturi pt mine? (Strugurelul nu merge)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Inseamna ca nu te hidratezi suficient, ori ai ceva probleme de sanatate.
Incearca crema de galbenele/ulei de masline ( eu astea folosesc) bea lichide.
Iar daca nu trece, ar fi indicat sa ceri sfatul medicului.
O zi bunahappy"

| Fatamuntilor a răspuns:

Mai degraba incerca sa aflii cauza.
Schimba strugurelul sau da-te cu crema de galbenele.

| halogen001 a răspuns:

Cauzele pot fi mai multe, dar din experienta proprie presupun ca ar putea fi un deficit de zinc.

http://www.healthgrades.com/......--symptoms

Am avut si eu buzele uscate si am luat zinc http://www.farmaciastejara.ro/......-4596.html o capsula pe zi si dupa un timp, probabil cateva saptamani nu am mai avut buze uscate si de aici am tras concluzia ca asta era problema.

Daca se da cu strugurel, nu se trateaza cauza ci numai efectul si de aceea nu se vad rezultate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

mierea e bună.