| BobTheCat a întrebat:

Ce parere aveti de persoanele care pun intrebari pe internet prin intermediul carora cer pareri, dar blocheaza pe oricine are o viziune diferita de a lor?

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Aceeasi parere pe care o am si despre persoanele care intra aici de ani de zile spunand doar chestii generaliste (ceea ce vor sa auda alti useri) dau la numar raspunsuri, arunca cu noroi in cei care scriem tot la numar raspunsuri dar mai avem si opinii personale, uneori iritam trolii si ne certam cu ei (spre deosebire de 'maicutele TPU' care nu se cearta cu nimeni caci ele nu au alte opinii in afara de cutia in care se afla, cutia mintii lor) de ce dam raspunsuri multe? ca sa tinem pasul cu toti acesti inteligenti care au ajuns la concluzia ca asa isi valideaza prin statul intr-un top TPU cumva viata lor modesta, realitatea in care traiesc!
deci este intelept sa-i lasam sa continue asa cum vor ei si noi cei care avem o viata sa ne dam la o parte!

ei bine tot pe acest model de oameni limitati sunt conturati si cei de care ai intrebat tu! tot niste limitati care se intorc importiva raspunsurilor userilor
am atata vechime pe TPU ca am vazut din toate taberele si felurile de oameni mai urat este ca aici la modul general pe langa oameni minunati coexista tot felul de jassmine, trolli si spammeri care nu fac altceva decat sa transforme aceasta platforma candva placuta in locul lor de joaca, si daca vrei sa supravetuiesti aici metaforic vorbind trebuie sa devii unul dintre ei, un frustat, un amarat care nu are pic de viata in el ci doar isi aduce aici aportul ...nefiind cu nimic util in realitate> semenilor lui, nici rudelor ...nimanui!

asta este motivul pentru care useri cu vechime au parasit corabia!
datorita acestor trolli si acestor useri si userite care au facut din aceasta comunitate ceva urat, au transformat acest loc intr-un loc specific lor, asa cum le este lor sufletul...rau si 'mancat' precum un mar stricat!

| Simpatic a răspuns (pentru Simpatic):

Multumesc pentru funda acordata, am simtit nevoia sa iti zic asta pentru ca ai ales raspunsul meu, desi mai exista un raspuns cel putin interesant aici!

| BobTheCat explică (pentru Simpatic):

Da, însă tu ai avut cel mai lung si inteligent răspuns, chiar o meritai happy

| Simpatic a răspuns (pentru BobTheCat):

Nu intotdeauna cel mai lung raspuns este si cel mai bun, dar apreciezwinking

| BobTheCat explică (pentru Simpatic):

Știu, dar acesta este si lung, si bun!

| Simpatic a răspuns (pentru BobTheCat):

Hehe, ms!
am si unele lungi si mai putin bune, in orice caz sunt mereu asumat!

13 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ca-s oameni imaturi, instabili emotional, limitati mental, narcisisti, misogini sau cu probleme serioase de comportament, fiindca nu-s capabili sa accepte si alte pareri care nu le vor ei sa le auda.

| dullcat a răspuns:

Isi arata nivelul de maturitate (in)existent.

| Simpatic a răspuns:

Si totusi, va intreb, a cerut cineva opinia doamnei violetta la 3 zile fata de momentul in care a fost deschis acest topic? sau inca dansa nu a inteles ca este bine sa mentii o limita a decentei chiar si pe TPU si sa nu vorbesti altfel decat la subiect, si nici sa nu te bagi in seama doar ca sa iti validezi personalitatea si asa subreda
pana la urma daca ajungeti locul 1 aici pe TPU, la ce va ajuta stimata doamna? daca tot va dati a fi o mare somitate in Australia? nu cumva intrati aici zilnic de ani si ani de zile doar ca sa va validati egoul? caci comunitatea ca si intreg al userilor si mai ales userii activi si vechi, a decis faptul ca userul @suntserios este locul 1 in clasamentul general, iar Simpatic este locul 1 lunar (de cateva luni si v-am zdrobit in calificative) atat cat am dorit eu sa fiu activ caci, in curand nu imi voi mai bate capul si voi iesi din a fi user activ...
iar dv. si cea care va urmeaza in numarul postarile cantitative zilnice,cea cu care semanati atat in caracter cat si personalitate -sunteti legate printr-o legatura metafizica de tip ALTER EGO, va zbateti DEGEABA si incercati cu forta sa va accepte userii TPU, ei bine va inselati, caci userii nu va respecta si nici nu va simpatizeaza pentru ca nu ati stiut sa-i "cuceriti" si nici nu stiti sa va comportati altfel decat intr-un mod narcisist, naiv si arogant!

Asa cum au spus si alti useri si userite de pe TPU la adresa dv. deci nu doar eu ...atat dansa pe care am numit-o mai sus, cat si 'cealalta vedeta' TPU, cea care da sfaturi pe aici pe categoriile 'adolescenti ', "conversatii" si la categoria 'dragoste&sex', ambele doamne in realitate stand foarte prost la toate aceste capitole exact la cele in care isi dau cu presupusul cate 90 de raspunsuri pe zi!
TREBUIE sa fie si una si alta dintre aceste "doamene" la care fac eu referire, tare singure si frustrate incat ele simt nevoia sa intre aici zilnic de ani de zile si sa-si verse frustrarilewinking
ne bucuram ca TPU poate sa fie si terapie pentru cele 2 doamne!
cu toata stima pentru ele si pentru voi userii inteligenti!

| J0B0MAT a răspuns:

Nu caută o rezolvare, ori o explicație sau să afle mai multe păreri, ci doar pe cineva care să le cânte în strună.Ce să zic, unii au nevoie de validare socială.

| VoidEternal a răspuns:

Mă lasă rece. Vreo 60 de useri mi-au dat ignore. Couldn't care less.

| JOHNtheADVISOR a răspuns:

Caută doar persoane care să le confirme ceea ce ei au deja conturat în mintea lor.Fiecare din noi știe foarte bine și foarte clar ce dorește de la cei din jur și de la viață. Diferența o face faptul că fiecare din noi pricepe și percepe mediul înconjurător într-un mod diferit.Așa că doar prin COMUNICARE aflăm dacă suntem sau nu pe aceeași frecvență de viață.Și totuși au acest drept de a bloca pe aceia care îi contrazic sau vin cu o altă viziune.Problema e că deși ne putem expune părerea oricare ar fi ea printr-un limbaj cu bun simț o facem în schimb cu insulte și amenințări,șantaj și uneori se ajunge și la a te forța să le accepți și să le aplici opiniile, ori asta e ceva cu care NU ar trebui să fim de acord nici unul, fiindcă de asta avem creier să-l folosim, să judecăm și din multitudinea de informații care le avem la îndemână să cernem și să alegem doar ceea ce ne e de folos, altfel suntem precum niște roboți programați să fie identici.

| Lupic?27 a răspuns:

Oameni optuzi, si in viata reala sunt multi asa.

| ILoveBlackCats a răspuns:

Sunt destui pe TPU