| anonim_4396 a întrebat:

Ce părere aveți de persoanele competitive și cărora le plac provocările?

Răspuns Câştigător
| SharpEagle a răspuns:

Si-o fura mai mult ca restul, dar invata mai repede. Insa, se expun si la riscuri mai mari. Fie sunt curajosi pe bune (inteleg pericolulu si se tem, dar isi pot invinge pana la urma teama), fie sunt inconstienti si cand vine ghiuleaua, cad de nu se mai ridica.

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ca sunt oameni foarte capabili, care vor urca foarte repede pe scara ierarhica, fiindca sunt motivati de dorinta de a realiza ceva bun si maret in viata lor.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Par veniti din familii numeroase, unde fratii mai mari le-au furat bomboanele de mici.
Adica sunt frustrati.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Cam la fel ca la cei care nu sunt prea competitivi.

Dar hai sa zicem ca o parere buna.

Ps: imi place numele, imi amimteste de Rosalia.

| Hammurabi a răspuns:

De obicei sunt destul de obositori.
Nu le poți simți ca pe niște persoane confortabile.
Asta e părerea mea. Dar eu pot fi doar un "leneș grec" cum se obișnuiește să se spună. laughing

| gemeni6226 a răspuns:

Majoritatea persoanelor competitive fac parte din zodia berbecilor ei sunt nascuti pentru asa ceva, leii daca o fac, fac doar din orgoliu pe undeva eu ca gemeni nu prea imi place competitia dar citeodata o fac dar doar daca sunt motivata, nu fac competitie doar de dragul de a arata ca sunt mai buna-deci la mine doar daca sunt motivata altfel nu.Capricornii daca vor sa fie pe culmi o fac pentru propria placere nu pentru a da in laturi pe altii, iar pestii si racii sunt prea visatori pentru competitie daca o fac totusi din cand in cand o fac din distractie.Scorpionii devin competitivi doar daca vor sa se razbune sau isi doresc enorm un lucru. Taurii devin competitivi doar cand e vorba de mincare sau daca nu sunt de acord cu ceva.
Fecioarele sunt blinde pana considera ca tot ceea ce e in jurul lor e corect.Dar pot sa se sacrifice si sa fie foarte combativi cand ceva nu le e pe plac si te miri cand ce nu e lor pe plac-de obocei lucruri ce la altii nici nu le sare in ochi pentru ei e inadmisibil.
Balantele nu sunt competitive dar devin foarte combativi cand cineva le dezechilibreaza pacea interioara.

| Seba2013 a răspuns:

Trebuie sa aiba grija sa nu se expuna la radiatii negative. Acele energii pot sa ii scoata electronii din ea(salt electronic Bohr) si sa moara.

Mai bine sa se pastreze in radiatii benefice si pe primul cerc(nivel de energie). Cand te uiti la un atom vezi un electron circuland pe cerc. Cat timp circula ca o sfera pe primul cerc, se afla intr-o stare energetica sanatoasa(armonica). Insa cand nu mai circula rotund si da un salt lineal in dreapta inseamna ca este expus la radiatii daunatoare si miscari violente (pertubari si forte urate). Mecanica Cuantica(cuantic insemna cantitatea acestor energii) care ne afecteaza pozitiv sau negativ.

Este bine sa se pastreze tot timpul pe primul cerc(miscare naturala) si daca merge la plaja sa isi puna crema protectoare si umbrela, pentru ca exista radiatii daunatoare care ii ataca electronii.

Asa se pastreaza in lumea sferica si evita lumea lineala. Circula natural si rotund. Insa daca circula lineal si isi scoate electronii, am o parere proasta pentru ca se expune la radiatii si isi distruge textura corpului.

In experimente electrostatice ai vazut obiecte care se resping si altele care se atrag(exista electricitate electrostatica si electricitate electrodinamica).
Aici se resping:https://www.youtube.com/watch?v=kppAK7rAkjo

Aici se atrag: https://www.youtube.com/watch?v=QPcyhDGD5D4

Se poate vedea ca corpurile sunt formate de particule elementare sau fundamentale. Iar aceste particule(atomi) au propietati nu doar de masa ci si de SARCINA(carga, charge). Aceste doua propietati MASA SI SARCINA fac posibile doua tipuri de interactiuni. Una(masa) de "interactiune gravitatorie" si alta(sarcina, carga, change) de "interactiune electromagnetica". Deci corpul nostru este dotat cu aceste particule care au propietatea de SARCINA ELECTRICA(incarcare si descarcare electrica) la nivel electrostatic, nu electrodinamic. Noi suntem si un fel de X-Men. Astea sunt 2 tipuri de interactiuni fundamentale diferite de celelalte interactiuni.

Noi trebuie sa stam pe primul nor sau orbital, acolo se gaseste nivelul de energie cel mai bun si fundamental. Daca parasim norul, ne expunem la radiatii daunatoare. Vezi "spectrul electromagnetic" ca sa intelegi tipurile de radiatii si "undele electromagnetice".