| VisSs a întrebat:

Ce parere aveti despre persoanele competitive?

5 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Daca nu ai de ce sa te intreci cu cineva de ce sa o faci?
De ce ai vrea sa fi mai bun ca x daca nu ai de ce? Adica fiecare om are felul lui de a fi, aspetul lui, stilul lui in fond nu impartiti parteneri de viata plus ca este destul loc pe planeta pentru toti.

| Hammurabi a răspuns:

Nu-mi plac, le ocolesc. Prefer persoanele zen.winking

| Lioana a răspuns:

Ca sunt competitive. Cuvantul in sine le descrie.

| oglindasultanului a răspuns:

Au premii asigurate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toată viața in sine este o competiție. Job, casa, familie, copii, soție... Intra cine vrea, și iese cine poate.
Însă din cauza competiției excesive între persoane uitam sa trăim clipa. Fără sa profitam la maximum de momentele din viața noastră, nu am fi decât niște mașinuțe spălate le creier - dacă nu suntem deja.

Persoanele competitive se pot bucura de un câștig doar câteva zile. Însă persoanele cu adevărat fericite sunt cele care împart acel câștig obținut cu fiecare om. din puținul lui, sa ofere ceva și celui din preajma sa. Astfel, și persoanele care sunt in afara competiției, vor avea un trai mai bun. Și vei fi de un milion de ori mai fericit ca ai fost capabil da ajuți le cineva, decât sa fii competitiv in propriul meci happy

E ok sa fii și competitiv, dar doar in mici măsuri. Ce-i in exces strica.