| anonim_4396 a întrebat:

Ce părere aveți de persoanele obsedate de rutină, în sensul că au ore și minute fixe în/la care trebuie să indeplinească anumite sarcini și simt disconfort dacă se abat de la acel program sau dacă nu îl respectă întocmai?

Răspuns Câştigător
| T0T a răspuns:

Rutina e foarte bine să existe într-o măsură, dar așa cum s-a zis, e nevoie și de flexibilitate. Dacă nu ai și puțină spontaneitate, decizii pe moment, șubrezești.

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Bleah.
Din aia care lucreaza 8 ore intr-un domeniu inutil, pe salariu mare, apoi merg la sala... Si nu se baga la nici o treaba mai rudimentara.
Ce sa zic, cred ca e un efect al gazelor de esapament. Mi se pare trist sa iti omori libertatea intentionat.

| Nirvanaaa a răspuns:

Nu-s flexibili, iar asta le va cauza tare mult. Viața e plină de situații neprevăzute trebuie sa se adapteze cumva.

| Together a răspuns:

Nu cred ca am cunoscut pe cineva asa, dar cand eram foarte productiv aveam un tabel mare cu tot ce aveam de facut la fiecare ora si il urmam. Ma acuza prietena de atunci ca o pun in tabel happy Si mi-a folosit.