| sopranaCadaverica a întrebat:

Ce parere aveti de un barbat care obisnuieste sa consume 3-4 beri pe zi fara sa se imbete? (La cutie, ca nu stiu cati ml are una.)

11 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

E ok sa bei dar doar la ocazii si nu in fiecare zi, caci ficatul si organismul are de suferit chiar si daca nu se imbata.

| AFR81 a răspuns:

Hai ca nu bea chiar asa in cantitati industriale, precum se obisnuieste la sate. Nu-mi pot face o parere despre cineva doar dupa aceasta referinta. Faptul ca bea este un minus, insa daca e baiat bun, e in regula. Orice om are, atat parti bune, cat si parti rele. Depinde de el pe care prefera sa si le evidentieze si de noi pe care dorim sa le observam.

| sierra1 a răspuns:

Da, tipul se respectă!

| mihai69 a răspuns:

Se cheamă alcoolism obiceiul ăsta.
De obicei, rar ajung la mai mult de 50 de ani. Și asta în condiții jalnice...

| Freya1 a răspuns:

Am o parere prosta despre orce om ce bea mai mult decat la ocazi.

| LoveSleep a răspuns:

Slăbuț.

| SilentRain a răspuns:

Isi distruge ficatul si iroseste bani aiurea, un alcoolic in devenire, boschetar fara viitor
Eu personal urasc alcoolul, si persoanele care il consuma in exces

| minrest a răspuns:

Este alcoolic, sau un tanar care curteaza alcoolismul. Iar o doza are o jumatate de litru.

| Dismally a răspuns:

Sa bei in fiecare zi nu este deloc o idee buna. Nu am o parere buna si la un moment dat va avea probleme din pricina consumului de alcool.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ratat

| PumpkinDoll a răspuns:

Nu stiu ce parere as putea sa am despre omul ala, doar stiind ca el bea 4 beri intr-o zi.Pana la urma bea pe banii lui