| fddfddfdfdfg a întrebat:

Fetelor, ce părere aveți despre un băiat care, în fiecare weekend, obișnuiește să consume foarte mult alcool? Credeți că are probleme cu băutura? Dacă partenerul vostru ar obișnui să se îmbete în fiecare săptămână, v-ar deranja la el acest aspect?

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Eu unul nu cred, sunt sigur că are deja probleme cu băutura. Și asta e marea problemă, nu faptul că e sau nu violent când o face (sau după).
Iar ca să se lase, e chestie care ține exclusiv de voința (?) lui. Nimeni din anturaj nu-l poate convinge de asta, dacă el însuși nu vrea.

7 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Nu mi se pare normal lucrul asta si as considera ca ar fi alcoolic. Desigur ca m-ar deranja iar in cele din urma nu ar mai putea fi numit iubit. E ok sa bei dar la ocazii si cel mai important, cu masura.

| ROB3RT89 a răspuns:

Probleme va avea cand va incepe sa bea zilnic.
Daca bea cu masura si isi vede de treaba lui, nu vad unde e problema.
Daca intrece masura spune-i, dar e mai ok daca ar constientiza el!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atata timp cat consuma alcool regulat eu as spune ca este o problema, in primul rand din punct de vedere al sanatatii, si da, m-ar deranja. Nu inteleg de ce ne intrebi pe noi. Cred ca ar trebui sa stii mai bine ce te deranjeaza pe tine, in primul rand, nu ce parere are lumea. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu sunt fata dar iti zic eu ca specimenul asta e un ratat in devenire. Un cretin violent in devenire. Si patetic pentru ca asta vede el drept distractie. Ce viata trista trebuie sa aiba sa faca asa ceva.

| ShamelessQboy a răspuns:

La naiba, e problemă si asta cu abuzul de alcool se agravează în timp!

| MateiT a răspuns:

Daca nu aveai o problema cu consumul lui de alcool nu ai fi pus aceasta intrebare
Deci, presupunand ca te deranjeaza ca se imbata, fa ceva in privinta asta. Nu fi pasiva pentru ca lucrurile se pot agrava. Din perspectiva mea consumul de alcool, mai ales in cantitati mari va crea probleme in relatii
Daca nu te deranjeaza asta ar spune cate ceva despre tine. Daca e vorba de partenerul tau, iar tu trebuie sa il vezi in fiecare saptamana rupt de beat... ma indoiesc ca iti place chestia asta
Deci poti sa ii spui, in orice fel stii tu ca e mai bine, ca nu iti place ca bea si iti place de el treaz
Succes

| BiancaR1902CG a răspuns:

Este un lucru ok atâta timp cat nu este violent sau nu se manifesta urat. In rest nu as vedea alta problema.