| DonEduardo a întrebat:

Ce parere aveti despre aceasta noua miscare muzicala, trap? De ce arunca lumea cu atat hate in ea? Ok, stiu ca in acest gen nu are mesaj si inteleg si ca multi dintre noi, chiar si eu, am crescut pe melodii cu mesaj puternic si transparent, dar nu toti artistii trebuie sa fie buni in scris. Stiu, de asemenea, ca nu oricine ar ttebui sa poata face muzica, dar nu oricine poate face trap. Ascultati o piesa cap-coada, si apoi sa imi spuneti, daca Sisu Tudor ar putea face una. Faceti cum v-am zis, si veti intelege ce vreau sa spun. Parerea mea este sa incetam cu hate-ul. Cine e de acord cu mine? Pace tuturor.

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu e muzică, e mișcare. Nu am ce să urăsc.

14 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Https://www.youtube.com/watch?v=dcfXE9jaCUo piesa din piesa vs restul lumi, eu ascult doar piese vechi de la care am ce invata, ombladon m-a ajutat mult dar si cheloo https://www.youtube.com/......tps?/watch

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Puya vs restul lumi

| DonEduardo explică (pentru RAY):

Bravo tie, dar macar nu arunca cu hate.

| RAY a răspuns (pentru DonEduardo):

Unde e heate?

| DonEduardo explică (pentru RAY):

Hate, nu heate.

| Violleta2022 a răspuns:

Trap este un curent muzical inventat de drogati, fiind incapabili sa fie coerenti sau sa faca o melodie de la cap la coada, au mixat diverse genuri de muzica, in aceeasi melodie. Cat despre versuri, din cele mai vulgare, golanesti, tiganesti si fara sens.
Ce ar putea oare sa-ti placa la genul asta muzical, fiindca muzica nu se poate numii?
Pe buna dreptate lumea o uraste, fiindca nu-i nimic in ea, sa -ti incante urechea, ochiul sau sa-ti placa cum suna.

Din traducere din engleză trap semnifică "capcană" sau "prinsoare".
În limbajul slang "trap" – este locul unde se răspândesc droguri

| DonEduardo explică (pentru Violleta2022):

Cum am mai spus, nu trebuie sa fie toți geniali in scris. Ideea este vibe-ul. Cum te face sa te simti. Ce, cand asculți muzica clasica auzi vreun vers?

| Violleta2022 a răspuns (pentru DonEduardo):

Care vibe?
Ca trap nu are vibe decat pentru drogati, pentru care orice muzica sau sunet este buna, fiindca oricum nu mai aud sau simt nimic, fiind in lumea lor, confuzi si aerieni.

| DonEduardo explică (pentru Violleta2022):

Mie imi place cum suna. Asta e ideea ei, sa sune bine. Si ce, Paraziții nu au versuri vulgare? Sisu Tudor suna bine?

| DonEduardo explică (pentru Violleta2022):

Asculta, și mie, cand am ascultat prima zi, mi-a venit sa imi sparg ecranul. Dar a doua zi nu mi s-a mai parut chiar atat de rea. A treia zi mi s-a parut chiar bună. A patra zi, deja o fredonam prin casa.

| ShaOfHatred a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu sunt eu cea mai mare fană a trap-ului, dar pot să spun că nu toate piesele trap sunt despre prăjeală și nu toți artiștii au doar droguri și vulgaritate în cap.

| DonEduardo explică (pentru ShaOfHatred):

Si daca sunt despre asta, ce e asa rau? Si ce e aia prajeala? Oricum, de ce nu intelege ca acest gen nu se caracterizeaza prin complexitate lirica? Ok, inteleg ca nu toata lumea trebuie sa fie fana trap si sunt de acord cu asta.Mesajul meu era doar sa nu faceti cum a facut @Jassmina. Asta voiam eu sa zic. Pace tuturor!

| ShaOfHatred a răspuns (pentru DonEduardo):

Chiar nu știi ce e aia prăjeală? ((:

| DonEduardo explică (pentru ShaOfHatred):

Nu.