| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre acesti copiii de pe site?
Despre "problemele", cu care se confrunta zi de zi?

Răspuns Câştigător
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Unele probleme chiar sunt reale. Nu au cu cine le discuta. Parintii sunt indiferenti, ocupati, coplesiti de griji, puritani sau...esuati prin Italia.
Unii copii se "deschid" foarte greu, asa ca site-ul chiar ii ajuta.
Pe de alta parte, sunt foarte multi useri care, sub umbrela anonimatului, se dau drept copii cu "probleme" doar de dragul de a soca...de a fi mai interesanti in ochii...naiba stie cui...
Dupa atatea luni pe site, pot deja sa spun cu precizie despre unii anonimi ca stiu exact ce username au atunci cand se logheaza. Au aceeasi exprimare schioapa, aceleasi "probleme" de gang si aceeasi dorinta arzatoare de a iesi cumva, ca paduchii, in frunte.
Pacat ca nu vor invata niciodata sa-si asume problemele, solutiile si frustrarile.
Viitor de aur...

7 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Probabil ca nu au si ei cu cine sa vorbeasca sau le e rusine sa-si puna problemele in fata parintilor si atunci... de ce sa nu-i ascultam si sa nu-i sfatuim?

| anad a răspuns:

Cred ca unii chiar au nelamuriri si le sunt folositoare raspunsurile, altii chiar si-au gasit prieteni cu care comunica altfel decat pe mess. Ingrijorator mi se pare faptul ca majoritatea intrebarilor lor sunt de natura sexuala (nu e ceva rau in asta, e foarte bine ca vreau sa se lamureasca cu anumite probleme)dar sunt puse de copii de 11-15ani. E pacat ca isi irosesc copilaria si vreau sa se maturizeze asa repede!

| Ana a răspuns:

Pana sa intalnesc site-ul asta, am crezut k numai eu am problema dar nu e asa happy

| putzulica a răspuns:

Nu de asta e siteu?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Incerc sa ii ajut atat cat pot, si eu am fost ca ei, am fost in situatii in care nu am stiut ce si cum sa fac.Problemele lor sunt problemele noastre, noi am trecut deja prin ce trec ei acum, este simplu sa le dai un sfat, nu vad nimic rau in asta.Nu sunt de acord cu problemele legate de "teme".

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Probleme grave...astazi doua creaturici de 15 ani se banuiau, nu reciproc, ci fiecare pe ea insasi, ca e putin insarcinata si vroiau si intrerupere! Cred ca vrei sa mai propui o categorie aici...haide, nu-ti fie jena de varsta ta sau a lor! Vrei sa spun eu: Cabinet ginecologic, Dr. Stie- Tot- Despre-...
Hai, propune!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Copii si ei. Unii sint curiosi, altii in nevoiea, altii doar se plictisesc. Doar copiiwinking