| AlexDorinel a întrebat:

Ce fac copiii 14-18 ani care își primesc alocația de la părinți? Și ce părere aveti de acești copii?

12 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Asa a invatat si copilul meu sa se gospodareasca.
A invatat bine!

| RAY a răspuns (pentru Bula):

De mic, bravo, educatie germana

| Mosotti a răspuns:

Nu se stie ce fac ei cu alocatia.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Dude, you got an obsession. Cred ca fac bine. Sper sa nu isi cumpere prostii de banii aia. Sa fie sanatosi din partea mea! P.S. Daca i-ar duce capul macar pe unul din 10 sa bage in fiecare luna macar 100 RON in crypto sau chiar si actiuni traditionale, ce bine ar fi. Pe la 25 de ani nu se vor mai plinge ca nu au cu ce.

Răspuns utilizator avertizat
| GabiDumitrescu a răspuns (pentru AlexDorinel):

Again, te dai de gol ca nu ai habar despre ce vorbesti.
Shiba INU la 29 Septembrie - 70 de dolari/10 milioane
Shiba INU la 27 Ocombrie - 850 de dolari/10 milioane
Discutam de lunile toamnei 2021, nu de ani diferiti. O crestere de mai mult de 10 ori. Ca bonus, daca cumparai Shiba INU de 8 dolari in August 2020, acum aveai aproximativ 5, 7 milioane. De dolari, nu lei.
Concluzie finala, stai jos, ai 4.

Răspuns utilizator avertizat
| GabiDumitrescu a răspuns (pentru AlexDorinel):

Ahahahaha. Probabil cu vreo 150 de ani in urma ai fi zis acelasi lucru si despre actiuni si bursa. Daca tu nu intelegi ce si cum e cu ele, asta nu inseamna ca sunt o prostie. happy

Răspuns utilizator avertizat
| GabiDumitrescu a răspuns (pentru AlexDorinel):

Ba smechere, majoritatea sunt speculative. Tehnologia folosita, insa, e de viitor. In plus, multe sunt o modalitate de a aduce bani in companii start-up fara a trece prin corvoada listarii la bursa. Nu ai habar macar de ce s-au interzis in China. Iei informatii brute, nu mesteci nimic, si le arunci pe aici. P.S. Si in lumea crypto, ca si la pariuri sportive sau bursa, unii cistiga si altii pierd.

| MariaEElena0505 a răspuns:

Depinde dacă părinții ii dau alocația. ‘)) Ai mei spre exemplu mi-au strans acei bani.

| Eireann a răspuns (pentru MariaEElena0505):

Si ai mei la fel.