| okokokokokok a întrebat:

Ce parere aveti despre castrarea pedofililor?

5 răspunsuri:
| wintermee11 a răspuns:

Astia si violatori.eu zic sa.i omoare.

| Holocaust a răspuns:

Pe scaunul electric cu ei!

| BiuL a răspuns:

Interesanta intrebare. In unele tari se practica. Daca ma gandesc la un pedofil care a distrus viata unui copil si mie ii vine in cap ideea ca merita omorat cu pietre, insa daca trebuie sa gandesc ca o studenta de la drept cred ca aceasta metoda nu ar atinge unul dintre scopurile justitiei, adica acela de educare al infractorilor si ar fi excesiva, nu mi se pare corect sa vatami pentru totdeauna sanatatea unui om, ca practic asta faci prin castrare. Deci nu stiu ce sa zic, exista argumente si pro si contra, tu ce parere ai?

| okokokokokok explică (pentru BiuL):

Parerea mea e ca violatorii care ii obliga si ii abuzeaza pe copii ar trebui pedepsiti (nu ma refer la inchisoare, in ziua de azi oameni vor sa intre la inchisoare ca sa manance si sa aiba un acoperis deasupra capului) ma refer lao o pedeapsa pe care sa faca sa regrete fapta lor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prea mica pedeapsa.